Dieta w cukrzycy: cukrzyca i jogurt

4
360

Jogurt_naturalny_0__190_gCzy mając cukrzycę można pić jogurty? Tak, ale mając cukrzycę powinno się wybierać chude jogurty o zawartości tłuszczu 0 lub 0,5 proc. Ponadto wiele jogurtów a zwłaszcza owocowe zawierają dodatek cukru, dlatego lepiej spożywać jogurty naturalne. Zatem wybierając jogurt diabetycy powinni uprzednio wnikliwie sprawdzić informacje o ilości tłuszczu oraz cukru dodanego na etykiecie produktu. Warto także zapamiętać, że mleko i jego przetwory, w tym jogurty zawierają naturalny cukier (laktozę), który również może wpływać na zwiększenie stężenia glukozy we krwi. U części osób chorych na cukrzycę wzrost ten może być znaczny, zwłaszcza po spożyciu tych produktów w ramach I śniadania. Z tego względu lepiej jeść/pić jogurty z późniejszymi posiłkami i wybierać małe opakowania 100-150 g.

Źródło: http://www.medonet.pl/eksperci,porada-eksperta,1600449,1,cukrzyca-a-jogurt,index.html
Zdjęcie: http://www.oetker.pl/handel/produkty-mleczne/jogurt-naturalny/article/368-nowosc-jogurt-naturalny-0.html

4 KOMENTARZE

  1. A nie jest przypadkiem tak, że jeśli odpowiednio się dobierze ilość insuliny i sposób podania (bolus) w pompie to można jeść co się chce?

  2. w przypadku cukrzycy typu 1 należy tylko ograniczyć spożywanie cukrów prostych i tyle.A zasady zdrowego żywienia obowiązują tak samo chorych z cukrzycą jak i zdrowych bez cukrzycy.A pozatym często się zdarza ,ze te produktu light czy 0 % mają więcej chemii niż inny zwykły produkt

  3. witam !!! Jestem tu pierwszy raz. biorę novorapid penfil i od trzech mieś. levemir [wcześniej brałem insulatard penfil ale zrezygnowałem ze względu na częste brzaski ] i po tym levemirze się unormowało ,ale od dwóch tyg. znowu się to pojawiło [znaczy brzaki]
    Może ktoś wie jak z tym sobie poradzić bo ja próbowałem różnych sposobów i żadnej poprawy nie ma..Kiedyś mogłem sobie coś przegryść wieczren i cukier rano miałem na poziomie 78-100 a teraz to dochodzi nawet do 150.POMOCY!!!!

Dodaj komentarz