Strona i lista dyskusyjna o leczeniu cukrzycy pompą insulinową.

PEN – Uczeń musi mierzyć poziom cukru we krwi cz1

Prosty w obsłudze i dający dobre wyniki glukometr Accu-Check ActiveJak już wspomnieliśmy, celem leczenia cukrzycy jest
utrzymanie prawidłowego dla danego ucznia poziomu glukozy we krwi. Dlatego każda osoba z cukrzycą powinna wielokrotnie w ciągu dnia prowadzić pomiary przy pomocy glukometru. Diabetycy nakłuwają najczęściej palec przy pomocy specjalnego lancetu, kroplę krwi umieszczają na specjalnym pasku, wkładanym następnie do elektronicznego glukometru, który podaje aktualny poziom glikemii.

Nowoczesne glukometry potrafią gromadzić w swojej pamięci wyniki pomiarów wraz z datą i godziną, zapamiętują dawki insuliny oraz inne informacje. Mogą też być podłączane do komputera i przystosowane do współpracy z programami do analizy danych. Zgromadzone informacje są przetwarzane przez komputer w postaci wykresu lub analizy z wydrukiem. Jest to bardzo
przydatne dla lekarza, dziecka i jego rodziców.

Aby glukometr pokazywał prawidłowe wartości poziomu cukru we krwi należy postępować zgodnie z instrukcją jego obsługi. Np. zbyt mała kropla krwi naniesiona na pasek testowy spowoduje, że odczyt będzie fałszywy. Fałszywie wysoki odczyt może spowodować zbyt późne i niedokładne wytarcie paska testowego oraz glukoza na palcach. Natomiast fałszywie niski odczyt może nastąpić po zbyt późnym naniesieniu kropli krwi na pasek lub naniesieniu niewystarczającej ilości krwi, bądź gdy na palcu znajduje się ślina lub woda. Przed pomiarem trzeba dokładnie umyć ręce mydłem i wodą, najlepiej ciepłą, gdy mamy zimne palce.

W następnym odcinku, drugi artykuł z serii: Uczeń musi mierzyć poziom cukru we krwi
PEN-okładka-dzieci i młodzież z cukrzyca w szkole
Dwumiesięcznik „Pen” jest dostępny w:

    oddziałach i kołach PSD
    kołach TPD (Towarzystwo Przyjaciół Dzieci)
    w aptekach (zaopatrywanych przez Torfarm i PGF)
    w Empikach
    u regionalnych przedstawicieli firm farmaceutycznych

Categorised in: Cukrzyca, Przegląd prasy

Dodaj komentarz

Certyfikaty

Stosujemy się do standardu HONcode dla wiarygodnej informacji zdrowotnej Stosujemy się do standardu HONcode dla wiarygodnej informacji zdrowotnej:
sprawdź tutaj.

Newsletter o cukrzycy

Newsletter pompa insulinowa

Chcesz dostawać wiadomości o cukrzycy na swoją skrzynkę pocztową? Zapisz się na Newsletter, raz w miesiącu dostaniesz wszystko ładnie zebrane.

%d bloggers like this: