Strona i lista dyskusyjna o leczeniu cukrzycy pompą insulinową.

Piwo dla diabetyków

piwo dla cukrzyków diabetyków

Trafiłem w internecie na stronę pani Eli Żmijewskiej która prowadziła prace nad „niskowęglowodanowym, pełnosmakowym piwem dla diabetyków”

Celem badań było opracowanie receptury i otrzymanie piwa, które zawierając nie więcej jak 2 g cukrów diabetycznie obciążających w litrze, organoleptycznie nie było gorsze od piwa kontrolnego (22 g takich cukrów w litrze). Cel ten został osiągnięty. Dodatkowo wykonane piwo cechowało się lepszą niż to drugie pienistością.
Zgodnie z oczekiwaniami, piwo to, „wpuszczone” w ilości 400 ml na głowę w grupę wolontariuszy cierpiących na cukrzycę nie spowodowało żadnego wzrostu poziomu stężenia D-glukozy we krwi badanych.

Czy browary w Polsce zainteresowały się produkcją piwa dla 1,5 mln chorych na cukrzycę? Do tej pory nie i nie ma żadnego piwa dla diabetyków.

Tagged as: , ,

Dodaj komentarz

Certyfikaty

Stosujemy się do standardu HONcode dla wiarygodnej informacji zdrowotnej Stosujemy się do standardu HONcode dla wiarygodnej informacji zdrowotnej:
sprawdź tutaj.

Newsletter o cukrzycy

Newsletter pompa insulinowa

Chcesz dostawać wiadomości o cukrzycy na swoją skrzynkę pocztową? Zapisz się na Newsletter, raz w miesiącu dostaniesz wszystko ładnie zebrane.

%d bloggers like this: