Strona i lista dyskusyjna o leczeniu cukrzycy pompą insulinową.

Szkolenia Edu-Cukrzyca w 2011 roku

Kasia przysłała mi informację, że 29 stycznia 2011 roku ruszył nowy sezon szkoleń Edu-Cukrzyca.

W ostatnią sobotę miesiąca, w Warszawie, spotkało się kilku aktywnych cukrzyków (lub rodziców „cukiereczków”). Na szkoleniu „Żyć aktywnie z cukrzycą” rozmawialiśmy o metodach unikania hipoglikemii, której ryzyko powiększa się przy uprawianiu sportu. Jednocześnie omawialiśmy jakie jest ryzyko uprawiania sportu przy hiperglikemii i co można zrobić, by uniknąć i tej „drugiej strony medalu”…

Doszliśmy do wniosku, ze sport i aktywność fizyczna to jeden z najlepszych ogólnodostępnych „poprawiaczy nastroju”, a także najlepszy lek na szereg różnych chorób, m. in. związanych z sercem, układem oddechowym i kośćmi. Wiecie, że regularna aktywność fizyczna znacznie zmniejsza ryzyko zawału, arytmii, osteoporozy, a nawet  niektórych nowotworów? A wiecie, że regularne ćwiczenie nie tylko poprawia metabolizm, ale także wpływa na zmniejszenie zapotrzebowania na insulinę? Co więcej, zazwyczaj osoby aktywne znacznie lepiej radzą sobie z samokontrolą cukrzycy, niż te, które sportu unikają.

Jaki z tego wniosek? Ubierzcie się ciepło i wygodnie i… idźcie na spacer! Nawet odrobina ruchu poprawia samopoczucie i pracę organizmu. Takim prostym sposobem możecie zrobić coś wielkiego dla siebie i swojego ciała. Zwykły spacer, jogging, basen, łyżwy czy inne sporty zimowe. Możliwości jest naprawdę wiele, zwłaszcza, że już za moment zaczynamy ferie… Wybierz swój ulubiony sport i… Żyj aktywnie z cukrzycą!

Styczniowe szkolenie jak zawsze wspierała firma Roche, ambasador marki Accu-Chek. Dziękujemy!

Katarzyna Gajewska
Edu-Cukrzyca

Tagged as: ,

Dodaj komentarz

Certyfikaty

Stosujemy się do standardu HONcode dla wiarygodnej informacji zdrowotnej Stosujemy się do standardu HONcode dla wiarygodnej informacji zdrowotnej:
sprawdź tutaj.

Newsletter o cukrzycy

Newsletter pompa insulinowa

Chcesz dostawać wiadomości o cukrzycy na swoją skrzynkę pocztową? Zapisz się na Newsletter, raz w miesiącu dostaniesz wszystko ładnie zebrane.

%d bloggers like this: