Strona i lista dyskusyjna o leczeniu cukrzycy pompą insulinową.

Smiths Medical zaprzestaje produkcji pompy insulinowej Deltec Cozmo, Roche wymienia je na Accu-Chek Spirit

pompa insulinowa deltec cozmo wycofana rynku

Pompa insulinowa Deltec Cozmo™ zostaje wycofana z rynku.

W ostatnich dniach dotarła do mnie elektryzująca informacja, że znany producent sprzętu medycznego, firma Smiths Medical produkujący pompy insulinowe Deltec Cozmo wycofuje się rynku diabetologicznego. Jak podaje on w oficjalnym komunikacie na swojej stronie powodem jest brak kompleksowego systemu obejmującego pompę,  glukometr oraz wyspecjalizowane oprogramowanie jaki mają konkurencyjne firmy Roche i Medronic. Firma Smiths Medical zapewnia  jednocześnie, że będzie kontynuowała dostawy niezbędnego sprzętu. Mnie zastanawia jest jak wpłynie to na sytuację polskich użytkowników pomp Deltec Cozmo gdzie firma ta nie ma oficjalnego przedstawicielstwa a jedynie dystrybutora, firmę Akme.

Na razie sytuację polskich użytkowników ratuje firma Roche Diagnostics która zaoferowała bezpłatną wymianę pomp insulinowych Cozmo na pompy insulinowe Accu-Check Spirit wraz pełnym wsparciem, szkoleniem i serwisem. Więcej informacji jest dostępnych na stronie Smiths Medical oraz Accu-Chek.pl

źródła: Informacja prasowa o wycofaniu z rynku pomp insulinowych Deltec Cozmo, Informacja prasowa Roche Diagnostics o wymienia pompy insulinowe Deltec Cozmo na Accu-Chek Spirit.

pozdrawiam

Rafał

Aktualizacja wiadomości 6.04.2009 : Firma Minimed Medtronic również zaproponowała podobną pomoc dla użytkowników pomp insulinowych Deltec Cozmo i oferuje bezpłatną wymianę na pompę Paradigm 715.

Źródło: informacja na stronie Minimed.pl

Aktualizacja wiadomości 15.05.2010: Zakończył się program wymiany pomp insulinowych Smiths Medical Deltec Cozmo na pompy insulinowe Accu-Chek Spirit.

Tagged as: , , , ,

16 komentarzy »

 1. Medtronic również wymienia pompy Cozmo na pompę Paradigm 712.

 2. Czyli faja, Roche oferuje najnowszą i swoją najlepszą pompę a Medtronic najstarszą, chyba już wycofaną? Bo zdaje się, że zastąpił ją model 715? Niemniej fajnie, że też stanęli na wysokości zadania

 3. Chciałam tylko dodać, iż firma Medtronic także wymienia bezpłatnie pompy na 715, a więc wcale nie na najgorszą (712).

 4. „…Czyli faja, Roche oferuje najnowszą i swoją najlepszą pompę…” Faja to jest ze spirita.Jeśli to najlepszy produkt Roche to jest mi wstyd jako użytkownikowi za jakość i obsługę serwisową.Czekam na kolejne modele Roche i mam nadzieję że ludzie odpowiedzialni za dystrybucję i kontakt z użytkownikiem będą nareszcie potrafili coś więcej poradzić zamiast naciągać chorego człowieka na kolejne koszty.

 5. PS. COZMO nawet po zaprzestaniu produkcji pomp, pozostawiło serwis na wysokim poziomie!

 6. Kazek, to dla jakiej firmy pracujesz? Bo nie uwierzę, że masz dwie pompy insulinowe naraz i wiesz jak wygląda obsługa obsługa serwisowa w Roche i AKME. Notabene znajoma tam pracująca gwałtownie szuka pracy więc nie wiem jak mogą zostawić serwis na wysokim poziomie 🙂

  Ja pisząc o syfiastej pompie MM odnosiłem się do 712 która była zabytkiem, sprawdziłem na ich stronie, że wymieniają na 715 i ta pompa jest OK. Proponuję zakończyć dyskusję na temat wyższości jednej pompy insulinowej nad drugą.

 7. Nie mam dwóch pomp. Mam spirita, ale mam kupelę, która ma cozmo. Ostatnio pękł jej wyświetlacz i od razu się tym zajęli. A ja kolejny miesiąc czekam na to aż mój reprezentant uzna, że to co dzieje się z moją pompą nadaje się do serwisu.

 8. Witam, jestem nowa i zarazem zielona, bardzo proszę o pomoć mój synek ma pompę Cozmo, nasza pompa aktualnie od 2 miesięcy jest w naprawie mamy zastępczą tez Cozmo. Czy i i w jaki sposób następuje wymiana pomp, bardzo proszę o jakąs odpowieź,
  pozdrawiam

 9. Myślę, że najlepiej będzie skontaktować się z firmą i z nimi to ustalić

 10. Dzięki tak też zrobiłam, bardzo dziękuję.
  Pozdrawiam

 11. Hejcia mam 12lat i we wrześniu bende miała pompe czy to dobrze

 12. jeśli będzie to pompa insulinowa Roche lub MiniMed to dobrze, a jeśli Deltec to może być kłopot z serwisem ewentualnym.

 13. Wcale nie będzie problemu.Mam pompę deltec cozmo od 1,5 roku.Niedawno pompa mi się zalała, a kiedy skontaktowałam się z firmą Akme oni powiedzieli że nie ma żadnego problemu i spróbują naprawić mi moją pompę a na ten czas przyślą zastępczą. Więc nawet jeśli będziesz mieć pompę deltec cozmo to na pewno w razie problemu serwis ci pomoże.

 14. Mam do sprzedania nowa bezprzewodowa Onetouch Ping cena do negocjacji. , marcin @ agrafka.com

 15. Hey,
  mam pytanie co do zestawów infuzyjnych czy faktycznie trzeba kupować tej samej firmy co pompę?
  czy da rade inne tańsze zamienniki?
  dziękuję za pomoc

 16. Kupię pompe Deltec Cozmo!!!!!
  doloress@buziaczek.pl


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function ereg() in /wp-content/themes/mimbopro/comments.php:41 Stack trace: #0 /wp-includes/comment-template.php(1472): require() #1 /wp-content/themes/mimbopro/single.php(46): comments_template() #2 /wp-includes/template-loader.php(74): include('/wp-content/the...') #3 /wp-blog-header.php(19): require_once('/wp-includes/te...') #4 /index.php(17): require('/wp-blog-header...') #5 {main} thrown in /wp-content/themes/mimbopro/comments.php on line 41