Kolejny numer kwartalnika „Active – Ciesz się życiem!”

0
115

Active - Ciesz się życiem!W kwartalniku „Active” zmieniła się redaktor naczelna (Joanna Fijałkowska), ale optymizm i pozytywny nastrój w piśmie jest wciąż niezmienny. Przekonacie się sami, biorąc do rąk pierwszy w tym roku numer Active’a. A co w nim?

Przede wszystkim wywiad z dr Agnieszką Nowak-Musiej oraz Pawłem Musiejem – pomysłodawcami oraz organizatorami „Szkoły dla słodkich”. To pierwsza w Polsce tego typu placówka, której celem jest szkolenie diabetyków, pokazanie, że z cukrzycą można żyć zupełnie normalnie.

W cyklu „pamiętnik” opowieść Piotra Sumara o 15 latach życia z cukrzycą syna, który zachorował mając zaledwie 3 lata.

„Poduchy na wiosnę” to zachęta do aktywności fizycznej z użyciem … poduszkowca. A ciekawym miejscem do odwiedzenia to polecana w tym numerze Active’a słowacka Tatralandia – największy wodny ośrodek rozrywki i wypoczynku.

W tym numerze możemy przeczytać aż o dwóch słynnych osobach z cukrzycą. Pierwszą z nich jest nieżyjąca już Shirley Horn („Ostatnia mistrzyni ballady”), drugą 24-letni koszykarz Adam Morrison („Moja nowa dyscyplina”), którego cukrzyca zmobilizowała do walki o swoje sportowe marzenia.

Psycholog Jacek Santorski przekonuje, że mamy w sobie pokłady energii aż na 120 lat i podpowiada jak ją właściwie wykorzystać.

Znajdziemy tu także artykuł „Psy, które ratują życie”, czyli potwierdzenie mojej osobistej tezy, że istnieje szansa, aby wyszkolić psa w taki sposób, żeby potrafił ostrzegać diabetyka przed zbliżającym się niedocukrzeniem.

Dla dzieci Jurek Kangurek z przyjaciółmi tym razem wita wiosnę, a dla smakoszy Kurt Scheller poleca lekkostrawne i proste do przyrządzenia pyszności z obliczonymi przez dietetyka wymiennikami węglowodanowymi oraz białkowo-tłuszczowymi.

Poza tym wiele ciekawostek, nowinek oraz oczywiście nagrody dla czytelników. Zachęcam do lektury!

Monika Szurdyga

Dodaj komentarz