3 edycja biegu „Policz się z cukrzycą” już 11 stycznia

1
1493
WOŚP - Policz się z Cukrzycą

Już 11 stycznia podczas Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Warszawie .  bieg „Policz się z cukrzycą”.
W 2009 roku odbędzie się już trzecia edycja tego biegu. Celem imprezy jest zwrócenie uwagi opinii społecznej i mediów na problemy niemal dwumilionowej społeczności polskich diabetyków, czyli osób chorych na cukrzycę.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już od kilku lat aktywnie angażuje się w pomoc cukrzykom, głownie poprzez swój Program Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą. W jego ramach zakupiono i rozdano dzieciom w wieku 0 – 10 lat ponad 3000 osobistych pomp insulinowych. Stawia to nasz kraj na pierwszym miejscu na świecie pod kątem leczenia tak małych dzieci osobistymi pompami insulinowymi (najmłodszy pacjent podłączony do pompy miał 2 tygodnie).

Akcja „Policz się z cukrzycą” to przedsięwzięcie, w które chcemy zaangażować wszystkich producentów żywności w Polsce. Już od niemal trzech lat przekonujemy ich, by na opakowaniach wszystkich produktów spożywczych umieszczali informacje pomagające cukrzykom odpowiednio dawkować sobie insulinę. Dla 2 milionów osób cierpiących na tę chorobę w Polsce, jest to kolosalne ułatwienie życia – mówi Jurek Owsiak.

Bieg „Policz się z cukrzycą” odbędzie się w niedzielę, 11 stycznia. Pięciokilometrowa trasa tego biegu będzie prowadzić historycznymi ulicami Warszawy m.in. Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem oraz ul. Marszałkowską i al. Jerozolimskimi z metą pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Oficjalne zapisy do biegu rozpoczną się 1 grudnia br. na stronie www.wosp.org.pl .

Żródła: Onet, WOŚP strona akcji Policz się z cukrzycą

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.