Kolejne urządzenie do ciągłego monitoringu glikemii

10
4807

DexCom nowe urządzenie do pomiaru glikemiiUrządzenie do ciągłego pomiaru glikemii przez 7 kolejnych dni zostało zaakceptowane przez Food and Drug Administration (FDA, Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków)

System STS-7, wyprodukowany przez firmę z San Diago w Californii, pozwala na kontrolę glikemii przez 7 kolejnych dni. Dostępne do tej pory na rynku urządzenia do ciągłego monitoringu glikemii mierzyły poziom cukru tylko przez 3 dni (red: jak wiemy z doświadczenia 3 dni są bardzo umowne i w polskich warunkach każdy używa wkłuć tak długo jak to możliwe).

Poniżej zamieszczam link do sprawozdania z konferencji prasowej podczas której przedstawiono i zaakceptowano w/w urządzenie:

http://www.fda.gov/bbs/topics/NEWS/2007/NEW01647.html

Urządzenie STS-7 pozwala na kontrolę glikemii co 5 minut przez 7 kolejnych dni. To oznacza, że może być on stosowany zarówno przez osoby chore na cukrzycę typu 1 jak i 2 pozwalając na lepsze kontrolowanie i utrzymanie zbliżonych wartości glikemii niż kiedykolwiek wcześniej. Podczas rzadziej wykonywanych standardowych badań cukru we krwi pobranej z opuszka palca, niejednokrotnie hipo- i hiperglikemie mogą być „niezauważalne”.

STS-7 daje nam bardziej dokładny obraz aktualnych wartości glukozy we krwi, co pozwala jego użytkownikom na lepszą kontrolę i utrzymanie wartości glukozy we krwi w docelowych zakresach norm.

Utrzymujące się wysokie wartości glukozy we krwi mogą prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych, szczególnie oczu, nerek oraz obwodowych naczyń kończyn dolnych. Ciągły pomiar glikemii pozwala na lepszą kontrolę poprzez zastosowanie alarmów sygnalizujących znaczące wzrosty lub spadki glikemii.

Informacja o długotrwale utrzymujących się podwyższonych wartościach glikemii we krwi pozwala na zapobieganie późniejszym komplikacjom takim jak: retinopatia, neuropatia, nefropatia, której pojawiają się z czasem.

Informacja i zbyt niskich wartościach glikemii może być sygnałem do spożycia przekąski węglowodanowej lub pozwala na zapobieganie niebezpiecznym hipoglikemią z wyprzedzeniem. Jest to szczególnie przydatne jeśli hipoglikemia jest nie wyczuwalna przez chorego.

Jednakże pomimo stosowania ciągłego monitoringu glikemii, nadal niezbędne jest dokonywanie pomiaru cukru poprzez nakłucie palca aby dokładnie określić dawkę przyjmowanej insuliny.

System STS-7 umożliwia także pobieranie, przechowywanie i dalsze przetwarzanie danych. Wprowadzenie urządzenia STS-7 na rynek (zapewne amerykański) jest planowane na początek lipca 2007 roku. Jego szacowany koszt będzie wynosił ok. 800$ (ok. 2250 PLN). Odpowiednie sensory należy kupować oddzielnie.

Misiek

Źródło: About.com:diabetes, Debra Manzella, 12.06.2007.
http://www.fda.gov/cdrh/mda/docs/p050012.html
zdjęcie: Insulin Factor

10 KOMENTARZE

 1. „Jednakże pomimo stosowania ciągłego monitoringu glikemii, nadal niezbędne jest dokonywanie pomiaru cukru poprzez nakłucie palca aby dokładnie określić dawkę przyjmowanej insuliny.”
  Czyli po co ten ciągły monitoring?

 2. z tego co zrozumiałem to nakłuwanie potrzebne jest do kalibracji glukometru. Nie ma takich cudów, że samo mierzy, kalibruje i jeszcze mówi pompie insulinowej jakiego bolusa podać bo czyta w Twoich myślach. CGMS jest pewnym postępem ale według mnie nie jakimś przełomem niestety.

 3. prosze pomozcie mi!!!!! mam chorego brata na cukrzyce i jest z nim juz naprawde zle dostaje atakow w nocy. podczas uch trwania jest nie przytomny.powodem takich atakow jest wysoki spadek cukru we krwi. slyszalam o urzedzeniach ktore alarmuja kiedy spada cukier lub gdy rosnie. gdzie mam tego szukac by moc to kupić. prosze o pomoc! dzieki z góry

 4. Witaj!
  Polecam-sam stosuję-dietę dr Dąbrowskiej oraz zalecenia dr Lindberga (Dieta greckiego doktora) oraz Montignaca. Od 4 miesięcy dzięki diecie mam wyrównany poziom cukru i nie musze brać tylu leków! Naprawdę polecam. Życzę dobrego wyboru. Pozdrawiam. Wojtek

 5. wiesz wlasnie czytalam komentarze o tej diecie i nie wiem co o niej myslec. jedni ja zachwalaja a jedni nie. i z tego co zrozumialam to jest dieta krotkotrwala i do tego głodówka. i mysle ze zadna dieta nie jest wstanie mu ppomoc na problem ktory wczesniej opisalam. tu jest moj numer gg 1810133 chcialabym pogadac…

 6. No właśnie, zastanawiam się jak to wpływa na wyrównanie cukrów i nijak mi nie wychodzi, że dobrze. Może pogadamy o tym na liście, ciekaw jestem argumentów.

 7. czesc….. mnie nie ma za czesto na gg bo pracuje jestem we wtorki i w srody i w co drugi weekend wiec trzeba trafic. napisz mi swoj numer to odezwe sie do ciebie jak bede… oki?? czekam na odpowiedz..

 8. Cyt: Odpowiednie sensory będą zakupywane oddzielnie

  Jeżeli autor pisze „zakupywane” to jak to świadczy o wiarygodności?
  Tragedia. Oznacza to jeszcze, że nie potrafi korzystać z komputera bo nie potrafi korzystać ze słownika.
  Żegnam ozięble z domieszką ironii

 9. Dużo tu jest ciekawych informacji z pogranicza nowinek,bądz urządzeń znajdujących się na rynku amerykańskim,wzgłędnie drogich.Należałoby oczekiwac na więcej praktycznych porad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.