Michał Jeliński rozdaje prezenty

0
1612

Dostałem właśnie informację, że 8 grudnia Michał Jeliński, Mistrz Świata, Mistrz Olimpijski, Ambasador Marki Accu-Chek spotkał się z młodymi pacjentami dziecięcego oddziału Kliniki Endokrynologii i Diabetologii w Poznaniu.

najpierw Michał Jelinski zamienił się w Świętego Mikołaja i rozdał prezenty małym pacjentom
najpierw Michał Jeliński zamienił się w Świętego Mikołaja i rozdał prezenty małym pacjentom.

Na ten dzień w Klinice wszyscy czekali z wielkim podekscytowaniem. Zarówno młodzi pacjenci, ich rodzice oraz pielęgniarki i rodzice nerwowo odliczali czas do godziny 13.00. O tej bowiem porze progi Kliniki przekroczył Mistrz Olimpijski, 5-krotny Mistrz Świata w wioślarstwie, Michał Jeliński.

Najpierw Michał zamienił się w Św. Mikołaja i rozdał dzieciom prezenty od marki Accu-Chek.

Michał Jelinski przyniósł swój medal olimpijski
Michał Jeliński rozmawiając z dziećmi udowadniał, że nie trzeba rezygnować z marzeń.

Potem nadszedł czas na rozmowy, pytania i dzielenie się doświadczeniem z dziećmi. Podczas spotkania Michał opowiadał o swojej drodze zaprzyjaźnienia się z cukrzycą, o swoim powołaniu życia sportowca i zachęcał dzieci, aby nie rezygnowały ze swoich marzeń.

Pytaniom nie było końca, zarówno od młodych fanów jak i od zatroskanych rodziców, którzy niedawno dowiedzieli się o tym, że dziecko ma cukrzycę. Michał swoim przykładem udowodnił, że bycie diabetykiem nie musi wiązać się z rezygnacją z marzeń, nawet tych najśmielszych.

Ku radości wszystkich, Michał przyniósł ze sobą swój złoty medal olimpijski. Każde dziecko miało niepowtarzalna okazję nie tylko zobaczyć, ale także dotknąć ten cenny krążek.

Michał Jeliński – Mistrz Olimpijski mimo cukrzycy

Pozytywnym światełkiem i wzorem dla ludzi z cukrzycą może być Michał Jeliński, czterokrotny mistrz świata i Mistrz Olimpijski. Cukrzycę wykryto u niego sześć lat temu, jeszcze zanim zaczął odnosić sportowe sukcesy. Jak sam mówi, nie poddał się chorobie, ale dopasował ją do swoich marzeń o złotym medalu olimpijskim. Michał na co dzień używa pompy insulinowej Accu-Chek Spirit.

Źródło: Informacja prasowa Roche Diagnostics Polska Sp. z o.o., 11 grudnia 2009, Warszawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.