Michał Jeliński z kolegami Mistrzami Europy!

0
2314
Michał Jeliński

Po powrocie z wakacji odrabiam zaległe posty na naszym blogu o cukrzycy i zaczynam od informacji o Michale Jelińskim o którym zawsze piszemy dużo. Otrzymałem właśnie informację prasową, że Michał Jeliński, u którego wykryto cukrzycę przed igrzyskami olimpijskimi w Atenach, znów udowadnia, że „ma pasję, i cukier mu nie podskoczy”.

Wraz z kolegami osiągnął kolejny olbrzymi sukces. Mistrzowie olimpijscy, czterokrotni mistrzowie świata, w na początku września dołożyli sobie do kolekcji złoty medal na Mistrzostwach Europy na torze regatowym w portugalskim Montemor-o-Velho!
Po tym sukcesie ich trener Aleksander Wojciechowski powiedział:

„Szczerze mówiąc nie liczyliśmy na tak znakomity wyścig, gdyż ten sezon nie był dla nas udany. Przegrywaliśmy, była kontuzja Adama Korola. Tak dobrej postawy nie spodziewali się chyba też nasi rywale. Widziałem jak po wyścigu, jeszcze na wodzie, Chorwaci kłaniali się w pas naszej osadzie. Piękny to był gest bardzo dobrej chorwackiej osady, która tutaj była wymieniana w gronie kandydatów do złotego medalu”.

Jak stwierdził Prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Ryszard Stadniuk:

– Obsada regat była bardzo silna. Ze względu na późniejszy termin rozgrywania mistrzostw świata w Nowej Zelandii wiele osad inaczej niż zwykle potraktowało kontynentalny czempionat. Był on dla nich w tym sezonie priorytetowy. Nasza czwórka podwójna w Portugalii zakończyła tegoroczne starty. Teraz zawodników czeka wypoczynek i po kilku tygodniach przystąpią do pracy.

Trener „Dominatorów” dodał:

– Na pewno nie żałuję, że wcześniej zrezygnowaliśmy z wyjazdu do Nowej Zelandii. W przyszłym roku mistrzostwa świata w Bled będą główną kwalifikacją olimpijską. Cały ten sezon jak wspominałem był jakiś nieudany. Następny oraz ten w 2012 roku mogą być takie same, byle tylko wygrać te dwa najważniejsze wyścigi w londyńskich igrzyskach.

Michał Jeliński jest ambasadorem marki Accu-Chek i twarzą projektu „Mam pasję! Cukier mi nie podskoczy!”.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Michałem, nakręconego podczas tworzenia spotu „Mam pasję!”: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Aby5WB3PLcY[/youtube]

źródło:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.