Nie jest za późno, aby zaszczepić się przeciwko grypie

1
1468

forwardcom/stock.xchngPrzypadki grypy w Stanach Zjednoczonych jak do tej pory są niskie. Według Center for Disease Control and Prevention (CDC) zachorowania na grypę przeważnie rozpoczynają się powoli, nabierają rozpędu w zimie, a szczyt osiągają w styczniu i lutym.

Mimo iż CDC zaleca szczepienie się przeciwko grypie w październiku lub listopadzie, nadal nie jest za późno, żeby się zaszczepić, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Przeciwciała potrzebują około 2 tygodni, aby dostać się do organizmu po zaszczepieniu się, więc jeśli zrobisz to teraz, nadal będziesz chroniony przez resztę czasu.

Osoby chore na cukrzycę lub inne przewlekłe choroby powinny zaszczepić się przeciwko grypie. Cukrzyca zwiększa ryzyko komplikacji związanych z grypą. W rzeczywistości CDC zaleca, aby osoby chore na cukrzycę również szczepiły się przeciwko pneumokokowemu zapaleniu płuc. Wskaźnik śmiertelności na pneumokokowe zapalenie płuc jest wyższy niż w przypadku innych chorób, którym można zapobiegać poprzez szczepienia, a fakt bycia diabetykiem tym bardziej to ryzyko zwiększa.

Źródło: diabetes.about.com, tłumaczenie: Monika Szurdyga, zdjęcie: forwardcom/stock.xchng

1 KOMENTARZ

  1. uczymy sie obslugi pompy insulinowej i mamy z tym problem jest to medtronic paradigm 522….jak zresetowac to co sie tam zapisalo i od czego najlepiej zaczac nauke..pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.