Nowa kampania IDF – Zainspirowani przez Cukrzycę

0
1250

Zainspirowanie przez cukrzycę - nowa akcja IDF„Zainspirowani przez Cukrzycę” to nowa kampania światowa, która pyta ludzi chorych na cukrzycę ale także ich rodziny, przyjaciół oraz personel opieki medycznej jak cukrzyca wpłynęła na ich życie a następnie pozwala na dzielenie się tymi relacjami z ludźmi na całym świecie. Kampania ta została rozpoczęta niedawno podczas 67 Sesji Naukowej International Diabetes Federation (Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna). Inicjatywa stworzenia tej kampanii przy współpracy Eli Lilly i IDF, powstała jako kontynuacja celów kampanii IDF „Zjednoczeni w Cukrzycy”, która została zatwierdzona jako rezolucja Organizacji Narodów Zjednoczonych w grudniu 2006 roku.

Pisaliśmy o tej kampanii u nas w poście: Petycja online – „ Zjednoczeni w Cukrzycy” który to spotkał się ze sporym odzewem w Polsce.

Celem kampanii nowej kampanii „Zainspirowani przez Cukrzycę” jest przede wszystkim dotarcie do opinii publicznej, inspiracja do działań polepszających opiekę diabetologiczną oraz łączenia jednostek, rodzin i całych społeczności dotkniętych cukrzycą na całym świecie.

W sercu kampanii „Zainspirowani przez Cukrzycę” jest tzw. „twórcze współzawodnictwo wyrażania”, które zaprasza ludzi chorych na cukrzycę, ich rodziny i przyjaciół oraz personel opieki medycznej do wyrażania i dzielenia się codziennymi doświadczeniami życia z cukrzycą poprzez sztukę, szkic, poezję, fotografię oraz muzykę. Kampania jest wspierana przez program IDF Życie dla dziecka, który prowadzi opiekę nad dziećmi z cukrzycą w krajach rozwijających się.

Więcej informacji pod adresem Inspired by Diabetes

Misiek

 

Źródło: http://www.globalnews.idf.org/2007/07/launch-of-inspi.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.