Petycja online – „ Zjednoczeni w Cukrzycy”

3
1652

Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (z ang. IDF) w kampanii pod hasłem
„Zjednoczeni w Cukrzycy”, wystosowała petycje online (http://www.unitefordiabetes.org) aby zdobyć poparcie dla Rezolucji ONZ o cukrzycy. Obecnie na świecie cukrzyca jedną z poważnych przyczyn kalectwa, śmierci, większych wydatków poniesionych na opiekę zdrowotną, czy zahamowanego rozwoju gospodarczego w krajach rozwijających się. Kampania „Zjednoczeni w Cukrzycy” ma na celu podniesienie świadomości o cukrzycy oraz potrzebie walki z tą chorobą.

Aby rezolucja mogła być zatwierdzona potrzebne jest poparcie większości krajów członkowskich. Wspomniana wcześniej petycja to jedna z form apelu skierowanego do władz rządowych poszczególnych krajów w poszukiwaniu wsparcia dla walki z cukrzycą.

Kampania jest prowadzona przez Prof. Martina Silnika prezydenta elekta Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej. Oto jak nakłaniał by podpisać petycję i przekazać poparcie w imię tych wszystkich żyjących chorych na cukrzycę.

„Razem możemy spowolnić rozwój choroby a może nawet odwrócić istniejące tendencje. Rezolucja ONZ pomoże wyprowadzić z cienia tego cichego zabójcę jakim jest cukrzyca.”

Petycję można podpisać bezpośrednio pod adresem:
petition.unitefordiabetes.org

O samej kampanii

Głównym sponsorem Rezolucji o cukrzycy jest Bangladesz. Rezolucja ma na celu pobudzenie krajów członkowskich ONZ do opracowania strategii leczenia, opieki i zapobiegania cukrzycy, jak również już zachęca do obchodów Światowego Dnia Cukrzycy 14 listopada 2007. W kampanii „Zjednoczeni w Cukrzycy” kraje członkowskie są proszone o wparcie dla Bangladeszu i głos za rezolucją ONZ.

Wsparcia można udzielić poprzez podpisanie petycji i przekazanie głosu poparcia (takiej wirtualnej cegiełki) dalej – przyjaciołom i rodzinie, ci z kolei zachęcają innych by zrobili to samo. Sama cegiełka przybiera formę koła w kolorze flagi ONZ, jest to jednocześnie logo kampanii „Zjednoczeni w Cukrzycy”, przede wszystkim zaś hołd dla milionów ludzi z cukrzycą na całym świecie.

Więcej materiałów jest na stronie UnitedDiabetes.org

 • Introduction to the ’Unite for Diabetes’ campaign (PDF, 367 KB)
 • A United Nations Resolution on diabetes (PDF, 361 KB)
 • The economic impact of diabetes (PDF, 362KB)
 • About diabetes (PDF, 558KB)
 • Ten misconceptions about diabetes (PDF, 51KB)

3 KOMENTARZE

 1. Od 1975r. jestem chory na cukrzyce, mam powikłania i problemy z tym związane.
  Całkowicie popieram AKCJĘ tym bardziej, że niedawno u mnie w Tarnowie dorośli (cukrzycy) wystąpili z protestem do NFZ o/Kraków na temat ograniczania dostępu do diabetologów przez NFZ – tu pozwolę sobie podać link do informacji na ten temat. http://forum.diabetica.kylos.pl/viewtopic.php?t=1883

  Pozdrawiam Forumowy Duchhhh.

 2. Mam 53 lat, od 15 lat jestem chory na cukrzycę. Obecnie biorę 2 razy dziennie insulinę. Mam już małe kłopoty z ciśnieniem. Zdecydowanie popieram wszelkie akcje, które mają na celu spowolnienie powstawanie negatywnych skutków tej choroby. Boję się starości z powikłaniami chorobowymi.
  Pozdrawiam

 3. […] Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (IDF) prowadzi kampanię „Zjednoczeni w Cukrzycy”, która dąży do skupienia uwagi na powadze problemu jakim jest cukrzyca i zachęca do podjęcia „walki” z epidemią. Od początku kampania wystosowała do ONZ Rezolucję. Pisaliśmy już u nas o tej kampanii w newsie z 17 listopada: Petycja online Zjednoczeni w cukrzycy […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.