Trzeci numer „Active – Ciesz się życiem!”

0
1527

Active- Ciesz się życiem!Już niedługo pojawi się czwarty numer tegorocznego kwartalnika „Active – Ciesz się życiem!”, ale na razie możemy poczytać numer trzeci. A co w nim?

Przede wszystkim wywiad z POMPIARZEM – Miśkiem, czyli Michałem Burdzińskim, który od dawna zajmuje się wyszukiwaniem gorących newsów na temat cukrzycy dla pompiarzy.pl. Dzięki lekturze Active’a poznajemy Miśka jeszcze lepiej. Opowiada on o początkach swojej choroby, wielkiej pasji sportowej, studiach na AWFie („nierealnych” dla cukrzyka…?) i miłości.

Oprócz Miśka „Active” przedstawia innego młodego człowieka – Maćka Głowackiego, który nie wyobraża sobie życia bez roweru oraz gór. On także choruje na cukrzycę i mimo tego, jest bardzo aktywną i radosną osobą. Tak samo jak Aida Turturro, która oprócz cukrzycy cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów, lecz nie przeszkadza jej to pojawiać się tak na małym, jak i dużym (amerykańskim) ekranie.

Te 3 historie napawają optymizmem młode osoby, bo pokazują, że cukrzyca nie zamyka żadnych drzwi. Również rodzice małych cukiereczków znajdą tu słowa otuchy, czytając opowieść mamy 8-letniej Marysi chorej na cukrzycę dopiero od roku.

Jak zwykle psycholog Jacek Santorski udziela cennych wskazówek (tym razem o odpoczywaniu po wakacjach), a Kurt Scheller poleca „Dania z listkiem w tle” (każde danie ma opracowaną wartość energetyczną wg specjalistki z Instytutu Żywności i Żywienia).

Poza tym trzeci numer „Active’a” to jak zwykle dawka kultury, informacji, nowinek. Mnie najbardziej zainteresował cukier w płynie „Wellion”, który jest remedium na hipoglikemię (nawet jeśli się już straci przytomność, osoba pomagająca może nim posmarować wewnętrzną stronę policzków, a 1 WW z 1 saszetki wchłonie się od razu).

Jurek Kangurek wraca do szkoły i ma oczywiście nowe konkursy z nagrodami. Redakcja zachęca czytelników do lektury oraz dzielenia się opiniami na temat kwartalnika „Active” (i tu także nagrody!).

Active- Ciesz się życiem!Dla zainteresowanych prenumeratą:

„Active – Ciesz się życiem!”

ul. Genewska 18,

03-940 Warszawa

Tel/fax: 022 617 93 23 oraz 022 617 93 86.

Monika Szurdyga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.