Najnowszy GLUKO.mag z pompiarskim artykułem

0
1729

magazyn dla diabetyków glukomagKolejny numer (sierpniowo-wrześniowy) dwumiesięcznika „GLUKO.mag” pojawił się w sprzedaży. A co w nim? Naprawdę duża ilość krótkich, acz bardzo treściwych, informacji: o przewidywalności insulinoterapii (czyli rady eksperta), o zamykaniu poradni diabetologicznych czy związku (a raczej jego brakiem) stosowania insuliny glargine z rakiem. A wiecie, że aż 30% mieszkańców Polinezji choruje na cukrzycę?

Znaleźć można tu również wiele stron poświęconym odżywianiu: przepisy (na koktajl bananowy i ciastka bakaliowe, grillowanego kurczaka i inne), artykuł o słodzikach (wraz z próbką niskokalorycznego cukru DIABEX), rozmowa z Maksymilianem Wierzchoniem, który prowadzi własną restaurację oraz organizuje szkolenia z gotowania dla diabetyków. Ciekawą lekturą jest też artykuł na temat żywności typu „fast food”, z której wcale za wszelką cenę nie musimy rezygnować!

„Sposoby na cukier” to opis sytuacji, gdy poziom cukru jest za wysoki. Autorka wyjaśnia, kiedy tak się dzieje oraz udziela bardzo konkretnych wskazówek co robić w takich sytuacjach.

Dla miłośników podróży autorzy najnowszego przewodnika po polskich uzdrowiskach zabierają nas do Buska-Zdroju, przedstawiają ciekawe historie oraz informacje wraz z cenami zabiegów.

Magazyn zamieszcza także pompiarski artykuł „Design z pompą” o najnowszych trendach i technologiach, na które z niecierpliwością czekamy.

W tym numerze GLUKO.maga pojawił się krótki kurs obliczania wymienników białkowo-tłuszczowych. Wiele osób ma z tym problem, ale po przeczytaniu artykułu „Licz się z posiłkami” na pewno będzie im łatwiej. Cenną informacją jest czas rozkładania bolusa przedłużonego – polecam ten artykuł szczególnie mocno!

Dwie kolejne sylwetki, z którymi możemy się zapoznać, to B.B. King – nestor, król i ojciec bluesa, a jednocześnie ambasador walki z cukrzycą oraz Marek Łatas, który jako poseł na Sejm dzieli się z nami informacjami na temat refundacji leków przeciwcukrzycowych oraz o problemach z utrzymaniem diety cukrzycowej w sejmowej restauracji.

Gwoździem tego numeru jest artykuł „Byle do dzwonka” – o zmianach w szkołach, o podejściu nauczycieli i polskim prawie dotyczącym małych diabetyków.

Warto także spojrzeć na „Słodkie myśli z przymrużeniem oka”. Dla dzieci komiks, dla starszych krzyżówka oraz horoskop.

Miłej lektury!

Monika Szurdyga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.