Co o cukrzycy pisaliśmy w 2009 roku?

1
2558

Tradycyjnie koniec roku i początek następnego to czas podsumowań i planów na przyszłość. Nie inaczej jest na naszym blogu o cukrzycy i pompach insulinowych. Postanowiłem sprawdzić i podzielić się z Wami informacjami o tym, co najciekawszego zdarzyło się na tej stronie w 2009 roku.

Statystyki i liczby:

Zaczniemy od liczb, bo te zawsze dobrze wyglądają. Odwiedziło nas w 2009 roku ponad 166 000 czytelników – to dużo. Przeczytaliście prawie 500 000  stron. To bardzo dużo jak na blog! Co do pisania, to napisaliśmy z Moniką 30 artykułów, a Wy za to ponad 350 komentarzy!!! Cieszy nas bardzo tak duży odzew na to, co robimy. Dniem o największej liczbie odwiedzin w 2009 roku był 16 listopada, było ich 1882.

Najpopularniejsze artykuły:

Najpopularniejszymi artykułami okazały się te na podstawowe w życiu z cukrzycą terminy hipoglikemia i hiperglikemia. Oczywiście zaraz za nimi jest artykuł opisujący, jakie pompy insulinowe można kupić w Polsce. Przedstawiamy tam wszystkie znane nam pompy największych producentów: Medtronic, Roche i Sooil. Staramy się w tym stale uaktualnianym artykule (pochodzi pierwotnie z 2006 roku) zestawić krótkie opisy pomp insulinowych tak, aby nasi czytelnicy mieli je wszystkie w jednym miejscu. Kolejna wersja tego artykułu już pewnie w tym miesiącu, ponieważ Medtronic wprowadził nową pompę insulinową do sprzedaży: Paradigm Veo, a Roche prawdopodobnie w końcu w tym roku zakończy sprzedaż pompy D-Tron. Być może pojawi się w to miejsce jakaś nowa pompa? Plotki mówią o rozbudowanej wersji Accu-Check Spirit Combo, o czym donosił nam czytelnik w komentarzu.

Operacja przeszczepu komórek macierzystych jako terapia na cukrzycę
Wywiad z Arkiem Magdziarzem, jednym z pierwszych pacjentów, któremu przeszczepiono komórki macierzyste, wywoływał lawinę komentarzy.

Wyliczając dalej popularne tematy okazuje się, że alkohol jest tym, co Was interesuje. Stąd wysoka pozycja artykułu o alkoholu i cukrzycy. Inne problemy, których szukacie na blogu są opisane w artykule 10 mitów na temat cukrzycy, który również przygotowała Monika. Są w nim odpowiedzi na tak podstawowe pytania osób spotykających się problemem cukrzycy  jak to czy cukrzycą można się zarazić albo czy wywołuje ją jedzenie słodyczy.  Najbardziej komentowanym artykułem był wywiad z Arkiem, jednym z pierwszych pacjentów w Polsce, u którego przeszczep komórek macierzystych okazał się skuteczną terapią cukrzycy. Artykuł ten ma obecnie 72 komentarze!

Plany na 2010 rok:

W miarę wolnego czasu i zapału chcielibyśmy przerobić listę dyskusyjną na forum o cukrzycy, ale wymaga to dużego nakładu pracy. Zamierzamy też uruchomić regularny Newsletter. Cały czas szukamy nowych osób, które chciałyby pisać o cukrzycy lub tłumaczyć z angielskiego wartościowe artykuły.

To tyle podsumowania i planów, czekamy na Wasze opinie o blogu i o tym, o czym chcielibyście czytać na nim w 2010 roku.

Wszystkiego dobrego!

Rafał

1 KOMENTARZ

  1. Jako „poczatkujaca ” mama cukrzycowa zycze stronie pomyslnego rozwoju w Nowym Roku a jezeli szukacie osob do tlumaczenia artykułow z angielskiego to mysle,ze na miare wolnego czasu mogłabym czasami pomoc… zostawiam swoj mail dla kontaktu. Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.