Pierwszy nius na pompiarze.pl

4
1855

No więc: Dzień Dobry. Zaczynamy robić tę stronę poświęconą cukrzycy a przede wszystkim osobom używającym pompy insulinowe. Cały czas strona będzie się rozwijać więc pewnie napis BETA nie zniknie szybko. Mam nadzieję drodzy czytelnicy, że podzielicie się z nami uwagami na temat zawartości i działania strony.
Pozdrawiamy
Redakcja

4 KOMENTARZE

 1. Witajcie,
  mój Mąż choruje od 14 lat na cukrzycę typu „1”. Przed świętami w nocy miał silne niedocukrzenie – „20” cukru i był nieprzytomny. Na szczęście udało się Go uratować. W ostatniej chwili….Powoli zaczynamy oswajać się z myślą o pompie (teraz używa penów – bierze insulinę 4 razy dziennie). Proszę podzielcie się z nami Waszymi uwagami o używaniu pompy. To, że jest ciężko osiągalna (przy jednej pensji i rencie) już wiemy. Mąż nie lubi zmian – dlatego potrzeba mi wiele informacji, żeby Go przekonać. Mariusz jest dla mnie najważniejszy (strasznie przeżyliśmy z dziećmi ten ostatni atak glikemii), a przy Jego wstrętnej rozchwianej cukrzycy (potrafi mieć 270, a po 3 godzinach 50) jest to jedyne wyjście. Jest wzorowym pacjentem, stosuje dietę itd, ale mimo tylu starań (leczy się w Szpitalu Bródnowskim)nie możemy opanować tych skoków cukru. Każda Wasza informacja jest dla nas cenna: jaka pompa przy rozchwianej cukrzycy (teraz bierze 3x R i 1x Gensulin) jest najlepsza, czy miesięczna wymiana części jest trudna, czy często trzeba zmieniać miejsce wkłucia? Czy znacie jakąś fundację, która pomoże 43-latkowi na jej zakup czy jesteśmy zdani jedynie na siebie i przyjaciół?
  Jeżeli możecie – piszcie, będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
  Pozdrawiam
  Jagoda

 2. Cześć ,
  Może na początek zacznę tak ,
  Na imię mam Weronika , mam 16 lat i choruję na cukrzycę typu „1” od 2oo1 roku . Bardzo chciałabym mieć pompę insulinową , tylko nie wiem skąd ją mam zdobyć 🙁 . Pomoże mi ktoś w tym ? Jak co to proszę o kontakt : oto moje GG 10146406 😉 🙂
  Będę bardzo wdzięczna jeśli mi ktoś w tym pomoże . !

  Pozdrawiam Weronika 🙂

 3. Ilu ludzi chorujących na cukrzycę chciałoby mieć pompę insulinową.
  Uważam, że pompy przy obecnej cenie dla normalnego człowieka są urządzeniem bardzo drogim,
  poza tym koszt 300 – 400 zł leczenia miesięcznie pompą insulinową jest astronomiczny.
  Czy ma ktoś pomysł na tą kwadraturę koła.

 4. Witam serdecznie mam na imie Artur, chciałbym się dowiedzieć co trzeba wykonać aby sponsor mógł przeznaczyć gotówkę na pompę insulinową, chodzi tu głównie o sprawy papierkowe….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.