Poradnik zestawy infuzyjne – Wskazówki dla osób z zaburzeniami widzenia

0
2288

Kończąc powoli nasz cykl poradnika na temat używania zestawów infuzyjnych (wkłuć) chcielibyśmy napisać parę wskazówek dla osób które używają pompy insulinowej a mają problemy ze wzrokiem i/lub sprawność manualną.

Osoby z zaburzeniami widzenia i sprawności manualnej

Użytkownicy pomp insulinowych z zaburzeniami widzenia lub sprawności manualnej wymagają dodatkowego szkolenia aby zagwarantować odpowiednie założenie wkłucia i czynności z tym związane.

Główne wskazówki dla użytkowników pomp z zaburzeniami widzenia i/lub sprawności manualnej

Przepłukiwanie wkłucia

  • Trzymamy igłę/kaniulę w po grzbietowej stronie dłoni. Wypływającą na końcu zestawu infuzyjnego insulinę rozpoznajemy po zapachu lub kroplach spadających na grzbiet dłoni.

Zakładanie wkłucia

  • Użytkownik pompy insulinowej może rozpoznać wybrane miejsce wkłucia, które wcześniej zostało przygotowane poprzez wyczucie „lepkiej” powierzchni skóry, która pozostała po środka odkażającego (np. Leko).

Rozłączanie wkłucia

  • W większości zestawów infuzyjnych podczas rozłączania wkłucia od drenu można usłyszeć charakterystyczny dźwięk (klik).

To tyle w tym króciutkim artykule, w następnym odcinku opiszemy problemy które mogą się zdarzyć używając wkłuć wraz z pompami insulinowymi i to już będzie koniec naszego cyklu. Ciekawi jesteśmy bardzo jakie tematy Was jako czytelników interesują, o czym chcielibyście poczytać.

Rafał

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.