Paradigm Veo – nowa pompa insulinowa Medtronic

pompa_insulinowa_Medtronic_Paradigm_VeoPolska jest jednym z  50 krajów gdzie diabetycy skorzystają z nowej technologii naśladującej istotne funkcje ludzkiej trzustki co może być dużym krokiem w terapii pompą insulinową. Technologia zaprezentowana została na tegorocznym spotkaniu Międzynarodowego Towarzystwa Diabetyków Wieku Dziecięcego i Młodzieńczego (ISPAD, the International Society for Pediatric and Adolescent Diabetes) w Lubljanie. Mowa jest o nowej pompie insulinowej Medtronic Paradigm® Veo™ która może automatycznie wstrzymać dopływ insuliny, aby zwiększyć ochronę przed potencjalnymi epizodami ciężkiego niedocukrzenia (hipoglikemia) – niebezpiecznego, lecz częstego zjawiska występującego w trakcie leczenia cukrzycy.

System Paradigm® VeoTM wprowadzony przez Medtronic, to połączenie terapii za pomocą pompy insulinowej i stałego monitorowania poziomu glukozy (CGM) z nową, unikalną opcją automatycznego, okresowego wstrzymania dopływu insuliny w sytuacji nadmiernego obniżenia poziomu glukozy we krwi. System został nagrodzony przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków nagrodą „Kryształowego Kolibra” w kategorii Urządzenie Roku.
Paradigm® VeoTM oferuje nową metodę ochrony przed ryzykiem wystąpienia incydentów ciężkiego niedocukrzenia (zwanymi również hipoglikemią) szczególnie podczas snu lub
w sytuacji, kiedy pacjent nie ma możliwości reakcji. Hipoglikemia jest powszechna i może stanowić jeden z najtrudniejszych aspektów życia z cukrzycą typu 1. Nieleczona, może prowadzić do utraty przytomności, drgawek przypominających napad padaczkowy, śpiączki lub nawet śmierci.[i]
W naszym kraju na cukrzycę choruje ponad dwa miliony osób, co odpowiada ponad 5% populacji, a w okresie ostatnich 15 lat zanotowano aż 3-krotny wzrost liczby zachorowań.[v]

Magdalena Zadora, chorująca na cukrzycę typu 1, jako jedna z pierwszych osób w Polsce, wypróbowała nowy System Paradigm Veo, jeszcze przed oficjalną premierą na rynku.
„Od kilku lat stosuję pompę insulinową zauważając bardzo znaczącą poprawę leczenia mojej choroby i spadek hemoglobiny glikowanej. Jest to terapia, która niezwykle ułatwia życie. Jednak dopiero możliwość stałego podglądu poziomów glukozy uświadomiła mi, jak często nie wiedziałam, jaki mam poziom cukru we krwi” – opowiada Magdalena Zadora – „Teraz mogę naprawdę walczyć i dbać o każdą minutę właściwych glikemii, pamiętając o tym, że buduję tym samym swoją przyszłość. Mogę też przestać obawiać się o ciężką hipoglikemię. Hipoblokada Systemu Veo wzmacnia moje poczucie bezpieczeństwa. Strach przed niebezpiecznym spadkiem cukru zrozumie jedynie ktoś, kto tego doświadczył albo też rodzic chorego dziecka. ”

opis_systemu_Medtronic_Paradigm_VeoSystem Paradigm Veo składa się z pompy insulinowej stale monitorującej poziom glukozy (za pomocą oddzielnego sensora i transmitera). Odczyty z monitora w połączeniu z kontrolnymi pomiarami z glukometru stanowią podstawę do prawidłowej interpretacji aktualnego poziomu glukozy, a także zaprogramowania pompy insulinowej, aby dostarczała odpowiednią ilość insuliny. Insulina obniża poziom cukru we krwi, główną przyczynę choroby organicznej serca i innych długofalowych powikłań związanych z cukrzycą typu 1.1 Jednak, jeśli czujnik Systemu Paradigm VEO wykaże u pacjenta znaczne obniżenie poziomu glukozy, poniżej wyznaczonego progu, pompa wysyła alarm. Jeśli ostrzeżenie jest zignorowane przez pacjenta, urządzenie automatycznie wstrzymuje dopływ insuliny nawet do dwóch godzin. Jest to forma ochrony przed potencjalnie niebezpiecznymi przypadkami silnego niedocukrzenia. Pomaga uniknąć potencjalnie groźnych epizodów hipoglikemii.

„To najnowsza technologia stanowiąca istotny przełom w leczeniu cukrzycy. – System Paradigm Veo ocenia dr Tomasz Klupa, diabetolog ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – „Generalnie leczenie tej choroby wymaga od pacjenta utrzymywania poziomu cukru w stosunkowo wąskich granicach, tak jak ma to miejsce u osób zdrowych. Długotrwale podwyższony poziom cukru prowadzić może do rozwoju tak zwanych przewlekłych powikłań cukrzycy, a w konsekwencji nawet do ślepoty, niewydolności nerek, amputacji kończyn czy po prostu do przedwczesnego zgonu. Niestety pacjenci chcąc chronić się przed tymi powikłaniami i unikając wysokiego cukru znacznie podwyższają ryzyko wystąpienia ciężkiego niedocukrzenia, które może spowodować u pacjenta utratę przytomności. W przypadku kolejnych incydentów może to mieć bardzo poważne konsekwencje neurologiczne. Paradigm Veo ostrzega pacjenta, jeśli poziom glukozy staje się zbyt niski oraz wstrzymuje dostarczanie insuliny w przypadku braku odpowiedzi na ostrzeżenie. Chory może więc zyskać większe poczucie bezpieczeństwa. Może efektywniej i bezpieczniej osiągać cele leczenia i po prostu prowadzić „normalniejsze” życie. Wprowadzenie na rynek pompy Paradigm Veo jest kolejnym krokiem w kierunku opracowania urządzenia dawkującego insulinę w sposób w pełni automatyczny”.

System Paradigm VEO wprowadzony zostanie w ponad 50 krajach w Europie, Azjii, Afryce, Kanadzie i Ameryce Południowej.  Firma Medtronic współpracuje z amerykańskim Food and Drug Administration (FDA) nad planami wprowadzenia na rynek również w Stanach Zjednoczonych.  Więcej informacji na temat systemu Paradigm VEO dostępnych jest na polskiej stronie www.pompy-medtronic.pl.

Uwagi dodatkowe:

  • Paradigm Veo System składa się z pompy insulinowej, sensora oraz transmitera, łącząc Ciągły Podskórny Wlew Insuliny (CSII) z Ciągłym Monitoringiem Glikemii (CGM).
  • Pacjenci mogą korzystać z pompy insulinowej Paradigm Veo w celu dostarczenia insuliny bez sensora glukozy oraz transmitera.
  • Paradigm Veo System jest dostępny nie tylko w pięciu kolorach, lecz również z szeroką gamą dodatków oraz naklejek pokrywających obudowę pompy insulinowej,
    a jednocześnie pozwalających na personalizację urządzenia. Pompa dostępna jest również w dwóch rozmiarach.

Źródła: informacja prasowa Medtronic Polska, zdjęcia Medtronic UK

Przypisy:


[i] Diabetes UK:

http://www.diabetes.org.uk/en/Guide-to-diabetes/Complications/Short_term_complications/Hypoglycaemia/ (Accessed 23rd April 2009)

[ii] Leese GP, Wang J et al. Frequency of severe hypoglycemia requiring emergency treatment in type 1 and type 2 diabetes. Diabetes Care 26:1176-1180, 2003.

[iii] Pramming S, Thorsteinsson B et al. Nocturnal hypoglycaemia in patients receiving conventional treatment with insulin. British Medical Journal 291(1985):376-379

[iv] Orchard TJ. International evaluation of cause-specific mortality and IDDM. Diabetes Care 14:55-60, 1991

[v]Anna Noczyńska, specjalista endokrynologii dziecięcej Kierownik Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu Cukrzyca typu 1 u dzieci i dorosłych, Forum Zdrowia

Komentarze

38 odpowiedzi na „Paradigm Veo – nowa pompa insulinowa Medtronic”

  1. […] pewnie w tym miesiącu, ponieważ Medtronic wprowadził nową pompę insulinową do sprzedaży: Paradigm Veo, a Roche prawdopodobnie w końcu w tym roku zakończy sprzedaż pompy D-Tron. Być może pojawi […]

  2. Awatar Andrzej Gajda
    Andrzej Gajda

    Jedno pytanie. Gdzie można kupić pompę System Paradigm Veo
    Pozdrawiam

  3. Awatar Krzysztof
    Krzysztof

    Tez mam pytanie gdzie to mozna kupić. Wszedzie sa tylko opisy jakie to super ale nigdzie nie ma przedewszystkim ceny oraz kosztu miesiecznego utrzymania.

  4. Awatar Ola
    Ola

    Pompa kosztuje 14.300 chyba bez kosztów wysyłki, trzeba skontaktować się z firmą Medtronic, najlepiej szukać informacji u diabetologa, niektóre poradnie zajmują się pompami, wystarczy pójść;) Utrzymanie jak w przypadku innych pomp Medtronic- drogie, między 350-500, a nawet 600 miesięcznie. Słyszałam też, że pompy Medtronica mają gwarancję na 4 lata i mogą wyłączyć się po tym czasie- zużycie. Na amen.

  5. Awatar Joanna
    Joanna

    Pompy Minimed jako jedyne mogą być używane bez terminowo, tzn. po okresie 4 lat na który jest gwarancja nadal można ich używać. Przez 8 lat używałam Minimed 508 teraz używam Paradigm 722. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd pisząc że po upływie 4 lat pompy się wyłączają.

  6. Awatar Tomek
    Tomek

    Mam pytanie co do pomp inulinowych gdzie to mozna nabyc czy jest to na tyle bezpieczne i czy duzy jest koszt utrzymania pompy a najbardziej mnie interesuje cena takiej pompy i jaka by była najlepsza dla poczotkujacego pacjeta ktory dotychczas korzystał z tradycyjnych wstrzykiwan odpowiedzi prosze kierowac na moj adres mejlowy wredny29_30@o2.pl z gory dziekuje i Pozdrawiam 🙂

  7. Awatar Negocjator
    Negocjator

    Witam

    Moje dziecko dopiero co zachorowało na cukrzycę , od razu zdecydowaliśmy się na pompę jednak jak narazie dziecko co chwila ma za niski cukier chciał bym spytać rodziców którzy stosują u swoich dzieci pompy czy to normalne na początku i jak długo będzie się to stabilizować ???

  8. Awatar Dorota
    Dorota

    Właśnie wczoraj ją kupiliśmy małe VEO dla córki. Koszt pompy to 14.300. Ale od paru dni istnieje program wymiany, oddaliśmy w rozliczeniu 722 i Veo kupiliśmy za 8 500.
    Zakup odbył się w siedzibie firmy Medtronic przy ul. Ostrobramskiej w Wawie.
    I ważna rzecz!!! Sensory starczają na 6 dni (nie na 3 jak do tej pory), tak więc koszt i tak jest spory, ale o połowę niższy. Koszt sensora 150 zeta, z nową pompą 3 gratis.
    Utrzymanie pompy – takie jak zwykle. Zbiorniczek 7,80 (starcza na 7-10 dni), wkłucia z NFZ 10 szt/miesiąc.
    Polecam, córka jest zafascynowana małym rozmiarem pompy:)

  9. Awatar Joanna
    Joanna

    Witam

    Jak widać na powyższej pompie biznes cukrzycowy może być całkiem dochodowy. Powyższa pompa od swojej poprzedniczki oprócz wyglądu różni się prawdopodobnie jedynie oprogramowaniem. Zapewne technicznie nic w niej się nie zmieniło. A cena przy wymienia znacznie wyższa niz za 722 bo aż 3500 różnicy. O cenie sensorów nie wspomnę dla przeciętnie zarabiającej rodziny są niedostępne, a mój lekarz diabetolog przekonywał że w codziennym życiu nie jest to niezbędne.

  10. Awatar JoannaL
    JoannaL

    A ile kosztują wkłucia i inne akcesoria.

  11. Awatar Agnieszka
    Agnieszka

    Joanna, a czy Twój lekarz diabetolog ma cukrzycę i stosował monitorownie u siebie?A ilu ma pacjentów, którzy stosują? A czy czyta najnowsze doniesienia dotyczące leczenia cukrzycy? Dlaczego tak negatywnie z zasady wypowiedasz się? Próbowałaś tego? Jak spróbujesz i nie będziesz się zadowolona – to może napiszesz o tym? Proponuję aby wypowiadać swoje opinie a nie powtarzać coś co gdzieś kiedyś ktoś usłyszał. Jaki jest sens powielać bzdury?

    Wydaje mi się, że tego typu strony powinny służyć pomocy ludziom.

  12. Awatar Rafał

    Agnieszko, o Ciągłym Monitorowaniu Glikemii (CGMS) pisałiśmy już wcześniej parę razy a dokładniej w artykule: Continuous Glucose Monitoring czyli … ciągły monitoring glikemii. Sam medtronic zaleca ten system do wspomagania samokontroli glukometrem. To ciągle niedoskonała technologia moim zdaniem.

  13. Awatar Joanna
    Joanna

    Droga Agnieszko,

    Tak korzystałam z tego wkucia, było to niestety tylko jedno, stosowałam je przez 1 tydzień i nie zamierzam się po raz kolejny w nie zaopatrywać. Ja jestem posiadaczką pompy 722, a kupiłam właśnie tę pompę jedynie z powodu iż być może kiedyś sensory służące pomiaru cukru kiedyś stanieją, w co niestety wątpię. Podobnie jak już wcześniej pisałam w rewolucyjność najnowszego wynalazku Minimedu. Tak mój lekarz posiada pacjantów którzy w przeciwieństwie do mnie korzystali z tych sensorów o wiele częściej niż ja, co więcej na podstawie wyników uzyskiwanych z sensorów podejmowali błędne decyzje. A mianowicie sytuacja z sensorami wygląda tak iż wynik jaki pokazuje Ci pompa tak naprawdę nie jest rzeczywisty, ma jakieś 15 min. opóźnienie (mimo iż producent twierdzi że pomiary są w czasie rzeczywistym). Pacjenci o których mówił mój lekarz widząc wynik który wskazuje na hiperglikemię, potwierdzali wynik przy pomocy glukometru, podawali na ten wynik korektę. Mając możliwość bieżącej kontroli przy pomocy sensora sprawdzali czy korekta zaczęła działać. Widząc nadal praktycznie nie zmieniony wynik na pompie podawali sobie kolejną korektę, którą w „normalnych” warunkach tzn. przy braku CGM prawdopodobnie by tego nie zrobili. W ten sposób podwójnie podana korekta przyczyniała się do powstania hipoglikemii.

    Jeżeli Ciebie Agnieszko stać na każde nowinki medyczne w zakresie cukrzycy to proszę bardzo. Moim jednak skromnym zdaniem jest to zwykłe bicie piany na ludzkim nieszczęściu jakim jest cukrzyca.

    Na końcu mojej i tak za długiej wypowiedzi chciałabym wszystkim życzyć takiego lekarza u jakiego mi przyszło się leczyć.

    Pozdrawiam potrafiący obiektywnie ocenić przedstawiane im rozwiązania medyczne i nie tylko.

  14. Awatar Dorota
    Dorota

    W przyszłym roku mają być znacznie mniejsze sensory.
    Różnice w pomiarach sensora i ręcznego czasami są, ale zwykle nie różnią się one znacząco. Sensor jest dla nas ratunkiem w czasie choroby. Wtedy jest nieocenionym narzędziem. Po doprowadzeniu cukrów do stanu względnej normalności robimy przerwę. Wtedy nie jest potrzebny i bez niego jest OK. Hemoglobina 5,6 do 6%. Tak więc nie dajmy się zwariować.
    O „staraniach” firm farmaceutycznych nie będę pisać, bo wiadomo jak jest. To zbyt dobry biznes a i klientów -pacjentów ciągle przybywa, niestety.
    Pompa kosztuje, nawet przy systemie wymiany. Ale widok uśmiechniętego i szczęśliwego dziecka, które wierzy w lepszą przyszłość i stara się żyć pełnią życia jest bezcenny!!! Za pompę płaci karta Master Card:)))))
    Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo uśmiechu, mimo że wesoło często nie jest.

  15. Awatar kasia
    kasia

    fajna też taką bym chciała ale niestety jej koszty są tak duże że mnie na nią nie stać a niestety o dofinansowanie nie moge sie starac bo mam 23 lata 🙁

  16. Awatar kamila
    kamila

    witam moje dziecko ma piękne poziomy od kąd mamy pompę

  17. Awatar Mariusz
    Mariusz

    Witam,moja córka zachorowała na cukrzycę i z moją byłą żoną myślimy nad kupnem pompy insulinowej.Więc szukam rady jaką kupić pompę i jakie są koszty utrzymani..Proszę o radę i pomoc dog_bis@wp.pl

  18. Awatar Małgorzata
    Małgorzata

    Witam.

    Ja używam pompy 715 już od 4 lat i jestem zadowolona. Wkłucia zmieniam co 5-6 dni i cukry są w normie (chyba że popełniam błędy dietetyczne). Od przyszłego tygodnia wypożyczam Veo z transmiterem głównie ze względu na planowaną ciążę. To fakt że sensory są bardzo drogie i gdyby były o połowę tańsze na pewno więcej cukrzyków by je używało ale na obniżenie ceny będziemy musieli jeszcze pewne długo poczekać. Generalnie z 715 jestem zadowolona a jak będzie z Veo z transmiterem to się okaże.

  19. Awatar Marlena
    Marlena

    Moja córka ma 722 z transmiterem. Jestem zadowolona. Wkłucia zmieniam co trzy dni. Sensor zakładam raz lub dwa razy na miesiąc, na sześć dni. Sensor nie zastąpi glukometru ale jest pomocny. Wskazuje tendencje cukru i wykresy.
    Pompa z osprzętem to duży wydatek dlatego można starać sie o dofinansowanie przez fundacje.

  20. Awatar Marlena
    Marlena

    Joanno
    Sensor nie zastąpi glukometru, powiem wiecej, sensor bez glukometru nie istnieje. Sensor wymaga kalibracji trzy razy na dobę. Kalibracja polega na wprowadzaniu wyniku pomiaru cukru z glukometru. Poprawność wskazań sensora zależy głównie od porawnie wykonanej kalibracji, którą wykonuje się na stabilnych cukrach. Moim zdaniem sensor nie sprawdza się przy rozchwianej cukrzycy i skaczących cukrach ponieważ przy szybkich zmianach poda wyniki z dużym opóźnieniem.
    Pacjenci, o których piszesz byli niedouczeni w tym temacie. Wynikiem braku edukacji i zdrowego rozsądku było nieprzemyślane podawanie insuliny co skutkowało hipoglikemią.
    Sensor jest narzędziem pomocnym w osiągnięciu normoglikemii.
    Wyjaśnię na koniec, że nie mam nic wspólnego z firmami, które chcą zarabiać na cukrzycy. Jestem matką małego diabetyka.

  21. Awatar Natalia
    Natalia

    Hej, mam 14 lat i choruje na cukrzyce (już) od 5 lat, zastanawiam się z rodzicami nad kupnem właśnie tej pompy i prosiłabym by ktoś w jednym komentarzu lub na e-mail: n.weckowska@onet.pl napisał mi wszystko, a najważniejsze ile w końcu wynosi ten koszt utrzymania i czy warto kupować teraz tą pompę za takie pieniądze czy po prostu poczekać jeszcze aż wejdą tego typu pompy i będą one tańsze…

    I to prawda, że ta pompa wyłącza się po 4 latach? Bo jeśli tak to chyba się jej nie opłaca kupować…

    Z góry dzięki

  22. Awatar Marlena
    Marlena

    Pompa nie wyłączy się po czterech latach! Pompa ma cztery lata gwarancji na elektronikę.W tym czasie można wymienić pompę z dopłatą na inną. To wszystko na stronie Medtronica najpewniej.
    Nie liczyłabym, że cena pomp bardzo się zmieni na korzyść klienta.
    Masz 14 lat i możesz dostać pompę za darmo refundowaną przez NFZ. Rodzice muszą to załatwić w poradni, w której się leczysz.
    Utrzymanie pompy nie kosztuje dużo, zwłaszcza gdy pacjentem jest dziecko i NFZ refuduje osprzęt. Wyjątkiem jest sensor/elektroda/czujnik do mierzenia cukru.

  23. Awatar Kasiek
    Kasiek

    Ja używam 708 już 8 rok i chodzi bez problemów. Raz zdarzyło się, że przestała podawać insulinę, ale był to jednorazowy incydent. Co do wymiany pompy na nową – nie trzeba tego robić w okresie 4 letniej gwarancji!
    Ja wymianę robiłam dopiero teraz i od 3 dni jestem szczęśliwą posiadaczką 722.

  24. Awatar beata....
    beata….

    Witam…Mój syn 10 lat choruje na cukrzycę własnie skończył 18 lat, szukam wiadomości i pompach insulinowych bo zastanawiamy się nad kupnem- oczywiscie koszta zakupu i utrzymania tego urzadzenia przerażają mnie tym bardziej że ja nie pracuję , ponieważ wychowuję niepełnosprawną córcię . Proszę o radę jaką pompę i jakie są koszta utrzymania bo wiem że na NFZ nie mam co liczyc . Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ……proszę pisac na mój adres beata-fiuk@wp.pl

  25. Awatar Krzysztof
    Krzysztof

    Właśnie się dowiedziałem że mój syn ma cukrzyce. Żona po rozmowie z lekarzem powiedziała mi że mały bedzie miał podawaną insuline w penach. Tutaj widzę że wszyscy zachwalacie pompy insulinowe. Proszę o pomoc w podjęciu decyzji co dla mojego synka będzie lepsze a ma on 10 lat. Wszelkie informacje proszę przesyłac na adres krzysztof.stepien@telenet.be i z góry dziękuje za pomoc.

  26. Awatar joanna
    joanna

    bardzo proszę o informacje na temat refundacji pomp insulinowych dla młodzieży do 26 roku!!czytam w internecie że podobno ministerstwo zdrowia wprowadziło na nowe listy leków refundacje pomp i ich osprzętu dla młodzieży powyżej 18 lat ale nie wiem gdzie to sprawdzić!w nfz na razie nic nie wiedzą!a ja też już nie uwierzę dopóki nie zobaczę czarno na białym!po tych obiecankach-cacankach na temat insulin długodziałających to wszystkiego się można spodziewać!chciałabym kupić taką pompę dla syna ale z własnej kieszeni nigdy mnie nie będzie na to stać!

  27. Awatar misia
    misia

    witam, czy ktoś używa/używał pompy willcare lub diamesco? proszę o opinię.

  28. Awatar Jan
    Jan

    CZEMU NIKT NIE PODAJE CEN ??

  29. Awatar Marlena
    Marlena

    Od marca refundacja wkłuć do pomp, do 26 roku życia 🙂

  30. Awatar joanna
    joanna

    Refundacja dla tych co mają już pompę:(a co z tymi co też chcieliby mieć ale mają za dużo lat żeby NFZ im dopłacił do tego „luksusu”?A z drugiej strony mają za mało pieniędzy żeby sobie samemu kupić?W gazetach piszą różne pierdoły nie sprawdzone i wyssane z palca-i po co to?Takie dawanie nadzieji komuś kto jest już tyle razy zwodzony obiecankami i gruszkami na wierzbie przez wszystkich na czele z naszym „kochanym” ministerstwem zdrowia jest po niżej pasa!Ile hałasu było niedawno o to jak to teraz cukrzycy będą mieli dobrze!Wszystko za darmo miało być i w ogóle cud miód!A tu nagle cena HUMALOGU skoczyła z grosza na 41 złotych!Paski też po groszu można było kupić a teraz taniocha!Tylko 4zł 80groszy!Wspominając sławnego LANTUSA, który nie staniał ani o grosz!Pytam :PO CO DAJECIE LUDZIOM NADZIEJĘ?Były też obiecanki na temat pomp do 26 roku życia!I CO Z TEGO WYNIKŁO?Pisałam nawet do ministerstwa ale nie raczyli odpowiedzieć!Ja jestem im potrzebna żeby zapłacić składkę albo podatek ewentualnie na wybory iść!A poza tym :”radź se pan sam”

  31. Awatar Iwka
    Iwka

    Witam,

    mam 24 lata a na cukrzycę choruje od 19 lat. Byłam pierwszym dzieckiem w Szczecinie, które miało Pena! tak… Pena… patrząc na takie pompy, jakie mamy na rynku nie chce się wierzyć, że kiedyś nie było Penów. Obecnie od 4 lat jestem na pompie Cozmo. Pompa Veo jest owszem, fajna ale ten mechanizm nie jest jak na moje oko dopracowany- a koszta… nie wspomnę, że dla normalnie zarabiającej rodziny nie są zbyt przystępne. I tak dobrze, że stać nas na zwykłe pompy 🙂 W każdym razie, nie dajmy się zwariować. Mam za sobą różne przejścia, w końcu też byłam nastolatką- alkohol, narkotyki… tak rodzice małych diabetyków, takie rzeczy się zdarzają i to, że dziecko ma cukrzycę nie uchroni go przed tym. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i mieć troche dobrych chęci a wszystko dobrze 🙂 Bez chęci nawet najlepsza i najdroższa pompa nie pomoże. Obecnie jestem mamą 2 letniego synka- ciąże przeszłam na pompie Cozmo i z cukrami nie miałam większych kłopotów.
    Pozdrawiam wszystkich, życzę radości ze słodkiego życia oraz ciut samodyscypliny 🙂

  32. Awatar Dorota
    Dorota

    Ostatnio pojawiły się informacje, że na rynku pojawiły się nowe zbiorniczki i zestawy infuzyjne, które pasują do wszystkich pomp Medtronica, w tym VEO. Była to super informacja z uwagi na fakt pojawienia się wreszcie konkurencji i możliwością wyboru. Wszystko fajnie, jest tylko ale….:((( Nie ma zbiorniczków do małego VEO. Już drugi miesiąc firma Wilcare informuje mnie, że ….. nie dopłynęły:(((((( Córka ma właśnie małe VEO. Cóż nie ma zbiorniczka i i nie ma możliwości dopasowania nowego wkłucia:( Najgorsze jest to, że w necie znalazłam kilkanaście sklepów internetowych w Niemczech, Holandii, Francji i Austrii z takimi zbiorniczkami. Niestety żaden z nich nie wyśle mi tych zbiorniczków do Polski. Tak więc nowe możliwości pozostają w sferze marzeń. Spróbuję takiego zakupu przez znajomych mieszkających w Niemczech, może się uda.
    Ale nie oto przecież chodzi.
    Drodzy posiadacze małego Veo lub opiekunowie dzieci – posiadaczy takiego urządzenia!!!!!! Pomóżmy sobie wzajemnie. Bomardujmy firmę Willcare, jedynego importera tych zbiorniczków (KLEO 1,8ml), aby wreszcie sprowadzili je i abyśmy my czy nasze dzieci mogły w pełni korzystać z możliwości lepszego leczenia!!!!

  33. Awatar Marlena
    Marlena

    Dorota dlaczego po prostu nie skorzytasz z oferty Medtronica?

  34. Awatar Dorota
    Dorota

    Marleno. Z oferty Medtronic korzystamy od blisko 4 lat – czyli od początku:(((( Od jakiegoś czasu wkłucia metalowe Medtronic zatykają się nam po 1,5 dobie używania i nie umiemy znaleźć przyczyny. Wkłucia teflonowe od samego początku sprawiały nam ogromne kłopoty (nietolerancja przez ciało) i lekarz zakazał nam używania ich.
    Córka drapie w nocy miejsca po wkłuciach i, co bardzo dziwne, po plastrach. Wygląda to na jakąś alergię na te plastry. W efekcie ma rany, które goją się tygodniami i powstają blizny. Po prostu chcę mieć możliwość wypróbowania nowych wkłuć i aby móc ich używać muszę mieć dostęp do nowego zbiorniczka o pojemności 1,8ml. Tak po prostu – jak wszyscy ci, którzy mają pompy ze zbiorniczkami 3 ml.

    Pozdrawiam.

  35. Awatar Dorota
    Dorota

    Oto najnowsze wieści od firmy Willcare, importera na Polskę na temat zbiorniczków 1,8ml do małych VEO.
    Mail z dnia 10.05.2011r
    „Witam
    Po rozmowie z zarządem firmy musimy z przykrością poinformować , iż
    zainteresowanych na rynku Polskim małymi zbiornikami KLEO jest zbyt mała
    zaledwie osoby , przypadku zamówień przez firmę willcare minimalne
    zamówienie u producenta to 5000 zbiorników, związku z powyższym nie
    jest opłacalne dla nas sprowadzenie zbiorników o rozmiarze 1.8 ml.
    Jednak istnieje możliwość jak powiedział prezes zamówienia dla
    Państwa zbiorników z Francji od naszych partnerów musimy wiedzieć jaka
    ilość wchodzi w grę wówczas w grzecznościowo zamówimy produkt dla
    państwa.”

    Właściwie nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać…… ” Mamy was gdzieś, więc spadajcie, ale właściwie możemy wam zrobić łaskę i grzecznościowo coś tam wam sprowadzić.” Więc szanowni decydenci z firmy Willcare, sprowadźcie kilkadziesiąt sztuk tak grzecznościowo dla siebie i miejcie je normalnie w ofercie. To tak po prostu lepiej wygląda!!! Dodam tylko, że znalazłam kilkanaście sklepów internetowych na terenie Niemiec i Holandii, które mają te zbiorniczki normalnie w sprzedaży!!!! Prawdopodobnie też im się nie opłaca nimi handlować, ale do głowy im nie przyjdzie pisać klientom takich rzeczy, bo dbają o swój wizerunek!!!!!! I tam mam zamiar kupować…….

  36. Awatar anna

    Zwrocial sie do mnie na jednym portalu mloda kobieta z Litwy,ktora chcialaby kupic taka pompe insulinowa dla swojej kilkuletniej coreczki..Chcialbym jej pomoc ale nie wiem czy ona moze kupic taka pompe w drodze wysylkowej.Czy ktos z Panstaw moglby mi pomoc ,bo nie wiem jak moge tej kobiecie pomoc,Z gory dziekuje za pomoc,Anna

  37. Awatar misia
    misia

    czy ktoś korzysta z pompy Veo ??? Za kilka dni kupuję to cudo , ale chciałabym się dowiedzieć coś o niej z „życia wzięte ” …

  38. Awatar Karolina
    Karolina

    @Dorota, od 16 lat choruję na cukrzycę, natomiast pompy Minimed używam od ok. 10 lat i dopiero niedawno zaczęłam zauważać dziwne koliste ślady pozostające po wkłuciach quick-set. U mnie tak samo jak u Was goją się one bardzo długo, a do tego pozostają blizny. Nie wiem czy to nie kwestia innej substancji klejącej, bo wcześniej nie miałam takich śladów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *