Najnowsze projekty pomp insulinowych

2
5187
projekt nowoczesnej pompy insulinwej autorstwa Jiri Bukvald
projekt nowoczesnej pompy insulinowej autorstwa Jiri Bukvald
projekt nowoczesnej pompy insulinowej autorstwa Jiri Bukvald

Ostatnio przeglądając komentarze w internecie na temat naszego bloga o pompach insulinowych natknąłem się na opinię, że mimo zawartej w nich supernowoczesnej technologii pompy insulinowe wyglądają jak stare zegarki z lat 80-tych. Tak to prawda, część pomp już wycofanych z rynku np: H-Tron tak wyglądała.
Chciałbym teraz pokazać 2 projekty supernowoczesnych pomp insulinowych, niestety są to na razie tylko projekty.

Dla wszystkich cierpiących na cukrzycę jakaś designerka Ellaluna Taylor zaprojektowała elastyczną pompę insulinową Flex. System ten nazwała „unikalnym uzupełnieniem skóry” ponieważ ta pompa insulinowa w naturalny sposób dopasowuje się do niej i wraz systemem zarządzania glukozą stanowi niejako uzupełnienie codziennego ubrania. System składa się z podobnego do palmtopa eReadera do zarządzania pompą, ustawiania bazy, czytania wyników itd oraz części podającej insulinę zawierającą elastyczną baterię. System ten jest podobny do niedostępnej w Polsce pompy insulinowej OmniPod. Postaram się w najbliższym czasie przedstawić wywiad z projektantką a na razie zapraszam do obejrzenia samych projektów.

W zupełnie inny sposób podszedł do tego zagadnienia Jiri Bukvald jako swój projekt dyplomowy zaproponował pompę którą można pochwalić się przed znajomymi. Posiada ona duży wyświetlacz na którym bez trudności można odczytać wszystkie niezbędne informacje. Jest on wykonany w technologii OLED dzięki czemu jest czytelny nawet w ostrym, dziennym świetle. Dodatkowo znacznie wydłuża to czas pracy baterii. Nie wiem czy autor czytał nasz wpis o tym Co byście zmienili w pompach insulinowych ale wygląda, że tak właśnie będą wyglądały w przyszłości pompy insulinowe.

Źródła: YankoDesign, Piękne Zdrowie, Coroflot

Pozdrawiam

Rafał

2 KOMENTARZE

 1. Piękne zdrowie! 2…

  Reakcje na mój poprzedni post dotyczący designu w sprzęcie medycznym codziennego użytku wciągnęły mnie trochę w świat pomp insulinowych.
  Ostatnio natrafiłem na kolejny ciekawy projekt. Kolejne urządzenie którego nie powstydziliby się nawet……

 2. Dr. Poradnik. We are a team of doctor´s from Costa Rica and we are trying to publish a book about diabetes and insulin therapy. In our book we want to publish a imagen about lipodistrophy that apear in your articule Pompa insulinowa may 8, 2007.
  Are you agree with this?
  Thanks again

  Dr. Marianella Fernandez
  Hospital Mexico. San JOse ,Costa RIca
  e-mail. fernandez.marianella@gmail.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.