Smiths Medical zaprzestaje produkcji pompy insulinowej Deltec Cozmo, Roche wymienia je na Accu-Chek Spirit

16
3862
pompa insulinowa deltec cozmo wycofana rynku
pompa insulinowa deltec cozmo wycofana rynku
Pompa insulinowa Deltec Cozmo™ zostaje wycofana z rynku.

W ostatnich dniach dotarła do mnie elektryzująca informacja, że znany producent sprzętu medycznego, firma Smiths Medical produkujący pompy insulinowe Deltec Cozmo wycofuje się rynku diabetologicznego. Jak podaje on w oficjalnym komunikacie na swojej stronie powodem jest brak kompleksowego systemu obejmującego pompę,  glukometr oraz wyspecjalizowane oprogramowanie jaki mają konkurencyjne firmy Roche i Medronic. Firma Smiths Medical zapewnia  jednocześnie, że będzie kontynuowała dostawy niezbędnego sprzętu. Mnie zastanawia jest jak wpłynie to na sytuację polskich użytkowników pomp Deltec Cozmo gdzie firma ta nie ma oficjalnego przedstawicielstwa a jedynie dystrybutora, firmę Akme.

Na razie sytuację polskich użytkowników ratuje firma Roche Diagnostics która zaoferowała bezpłatną wymianę pomp insulinowych Cozmo na pompy insulinowe Accu-Check Spirit wraz pełnym wsparciem, szkoleniem i serwisem. Więcej informacji jest dostępnych na stronie Smiths Medical oraz Accu-Chek.pl

źródła: Informacja prasowa o wycofaniu z rynku pomp insulinowych Deltec Cozmo, Informacja prasowa Roche Diagnostics o wymienia pompy insulinowe Deltec Cozmo na Accu-Chek Spirit.

pozdrawiam

Rafał

Aktualizacja wiadomości 6.04.2009 : Firma Minimed Medtronic również zaproponowała podobną pomoc dla użytkowników pomp insulinowych Deltec Cozmo i oferuje bezpłatną wymianę na pompę Paradigm 715.

Źródło: informacja na stronie Minimed.pl

Aktualizacja wiadomości 15.05.2010: Zakończył się program wymiany pomp insulinowych Smiths Medical Deltec Cozmo na pompy insulinowe Accu-Chek Spirit.

16 KOMENTARZE

 1. Czyli faja, Roche oferuje najnowszą i swoją najlepszą pompę a Medtronic najstarszą, chyba już wycofaną? Bo zdaje się, że zastąpił ją model 715? Niemniej fajnie, że też stanęli na wysokości zadania

 2. „…Czyli faja, Roche oferuje najnowszą i swoją najlepszą pompę…” Faja to jest ze spirita.Jeśli to najlepszy produkt Roche to jest mi wstyd jako użytkownikowi za jakość i obsługę serwisową.Czekam na kolejne modele Roche i mam nadzieję że ludzie odpowiedzialni za dystrybucję i kontakt z użytkownikiem będą nareszcie potrafili coś więcej poradzić zamiast naciągać chorego człowieka na kolejne koszty.

 3. Kazek, to dla jakiej firmy pracujesz? Bo nie uwierzę, że masz dwie pompy insulinowe naraz i wiesz jak wygląda obsługa obsługa serwisowa w Roche i AKME. Notabene znajoma tam pracująca gwałtownie szuka pracy więc nie wiem jak mogą zostawić serwis na wysokim poziomie 🙂

  Ja pisząc o syfiastej pompie MM odnosiłem się do 712 która była zabytkiem, sprawdziłem na ich stronie, że wymieniają na 715 i ta pompa jest OK. Proponuję zakończyć dyskusję na temat wyższości jednej pompy insulinowej nad drugą.

 4. Nie mam dwóch pomp. Mam spirita, ale mam kupelę, która ma cozmo. Ostatnio pękł jej wyświetlacz i od razu się tym zajęli. A ja kolejny miesiąc czekam na to aż mój reprezentant uzna, że to co dzieje się z moją pompą nadaje się do serwisu.

 5. Witam, jestem nowa i zarazem zielona, bardzo proszę o pomoć mój synek ma pompę Cozmo, nasza pompa aktualnie od 2 miesięcy jest w naprawie mamy zastępczą tez Cozmo. Czy i i w jaki sposób następuje wymiana pomp, bardzo proszę o jakąs odpowieź,
  pozdrawiam

 6. Wcale nie będzie problemu.Mam pompę deltec cozmo od 1,5 roku.Niedawno pompa mi się zalała, a kiedy skontaktowałam się z firmą Akme oni powiedzieli że nie ma żadnego problemu i spróbują naprawić mi moją pompę a na ten czas przyślą zastępczą. Więc nawet jeśli będziesz mieć pompę deltec cozmo to na pewno w razie problemu serwis ci pomoże.

 7. Hey,
  mam pytanie co do zestawów infuzyjnych czy faktycznie trzeba kupować tej samej firmy co pompę?
  czy da rade inne tańsze zamienniki?
  dziękuję za pomoc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.