Pompa insulinowa dla małego Kacpra od WOŚP

3
1451

Teraz chłopczykowi i najbliższym jest łatwiej. Wcześniej musiał być kłuty i 5 razy na dobę. Dzięki pompie tylko raz i to na trzy dni.

5,5-letni Kacper Jeziorny z Sieradza od półtora roku choruje na cukrzycę. Od dwóch miesięcy leczenie znosi lepiej, bo od fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dostał pompę insulinową. Najbliżsi chłopca szukają kontaktu z rodzinami innych chorych dzieci, by razem wspierać się doświadczeniem w walce ze schorzeniem.

– Bardzo chcę podziękować panu Owsiakowi za prezent – podkreśla Kacper. Teraz chłopczykowi i najbliższym jest łatwiej. Wcześniej musiał być kłuty i 5 razy na dobę. Dzięki pompie tylko raz i to na trzy dni. Sprzęt dostał, bo został pomyślnie zakwalifikowany do pomocy spośród dzieci będących pod opieką kliniki diabetologicznej w Łodzi.

– Teraz może normalnie funkcjonować – cieszy się babcia Kacpra Alicja Spętana. Jak podrośnie, a orkiestra jeszcze będzie grała, sam na pewno zabierze się za zbieranie pieniędzy dla chorych dzieci – nie ma wątpliwości.

Najbliżsi Kacpra swoimi doświadczeniami w walce z chorobą chcą podzielić się z innymi rodzinami, które borykają się z podobnym problemem. I proponują, by kontaktować się z nimi. Pani Alicja czeka na zgłoszenia od zainteresowanych osób pod nr tel. 502 579-671.

– Być może udałoby się założyć koło. Bo dorośli w Sieradzu są stowarzyszeni, a dzieci nie. Jan Kruszyński, prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Sieradzu przyklaskuje inicjatywie. Ale jednocześnie informuje, że koło dzieci i młodzieży PSD w Sieradzu istnieje. Skupia 15 osób.

– Oferujemy rodzinne szkolenia, a prócz edukacji wycieczki i turnusy rehabilitacyjne. Osoby, które szukają pomocy, mogą się z nami kontaktować. Szczególnie zapraszamy tak zaangażowane osoby, jak rodzina Kacpra – przekonuje.

Jan Kruszyński w poniedziałki i środy dyżuruje w pokoju nr 14 w biurowcu przy ul. Kościuszki 5, a w czwartki przy al. Pokoju 11 (pokój nr 14) czeka w godzinach 11-12. I pod telefonem 0-606 956-915.

– Dzieci chorych na cukrzycę jest na pewno dużo więcej – przyznaje. – Ale nie mamy orientacji ile, ponieważ w Sieradzu brakuje diabetologa specjalizacji dziecięcej – mówi.

D.P.
źródło: Dziennik Zachodni

3 KOMENTARZE

 1. Współczuję mu, to jest okropne ale z pompą Kacprowi jest na pewno lepiej bo sama mam cukrzycę.I wiem.
  Tez mam pompę.

 2. Też mam cukrzycę i tak jak Kacper dostałam pompę od WOŚP, za co jestem bardzo wdzięczna. Pompa jest dużym ułatwieniem w życiu. Mam nadzieje że pompa bardzo mu pomaga.
  Pozdrawiam…
  też jestem z sieradza 🙂

 3. Witam –
  Jestem matką Gabriela który jest cukrzykiem.
  Również mielismy to szczęście otrzyzmać pompę od WOŚP i wiemy ile to dla nas znaczyło. Skończyły się „koszmary” z podaniem insuliny. Gabrys miał 18-mcy gdy wykryto u niego cukrzycę. Obecnie ma 7 lat i jest wspaniałym chłopcem obsługującym samodzielnie swoja pompę – oczywiście pod naszą kontrolą.
  Wielkie dzięki wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby nasze życie było choć trochę łatwiejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.