Przegląd pomp insulinowych dostępnych na polskim rynku

138
15426

przegląd pomp insulinowych dostępnych na Polskim rynku. Wszystkie informacje o pompach insulinowych Minimed, Accu-Chek, Dana i Cozmo w jednym miejscu.

Pompa insulinowa w Polsce to temat istotny dla pacjentów z cukrzycą. Spis wszystkich dostępnych pomp insulinowych które można kupić był od dawna potrzebny. Powstał on pierwotnie w 2006 roku i obejmował wszystkie pompy insulinowe wtedy dostępne. Obecnie część z nich nie jest już sprzedawana np: H-Tron, weszło parę nowych modeli np: nowa pompa insulinowa Paradigm 715. Zapraszamy do zapoznania się, nie jest to tabelka z danymi technicznymi, ani tym bardziej ocena, bo ta byłaby subiektywna. Wkrótce także osobny artykuł z aktualnymi cenami pomp insulinowych i koszt zestawów infuzyjnych.Zachęcamy do przeczytania opisów i podyskutowania o tym, które pompy insulinowe dla Was najlepsze, które funkcje są naprawdę potrzebne, a które są „zbędnym wodotryskiem”. Dane i zdjęcia pochodzą z materiałów producentów dostępnych w internecie. Ostatnia aktualizacja to 26.06.2009 r. Rafał

Accu-Chek Spirit

pompa insulinowa Accu-Chek SpiritNajnowsza pompa szwajcarskiej firmy Roche Diagnostics. Jej cechą charakterystyczną jest trójstopniowe menu (podstawowe, zaawansowane i osobiste) w języku polskim, pozwalające na łatwą obsługę. Pompa posiada cztery rodzaje bolusa (standardowy, przedłużony, kombinowany i szybki, podawany przy pomocy dwóch przycisków łatwo wyczuwalnych pod ubraniem) i aż pięć profili dawek bazowych, programowanych na każdą godzinę. Insulina bazowa podawana jest co 3 minuty, aby jak najwierniej naśladować ludzką fizjologię. Osoby leworęczne mogą odwrócić podświetlany ekran o 180 stopni. Accu-Chek Spirit jest wodoodporny.

Accu-Chek D-TRONplus

To jedyna pompa insulinowa na świecie, w której można stosować gotowe wkłady z insuliną Humalog firmy Eli Lilly, co znacznie poprawia komfort użytkowania. Dostępne są też szklane pojemniki, które można napełnić innymi insulinami. Specjalne czujniki nieustannie kontrolują ilość insuliny w ampułce. Accu-Chek D-TRONplus oferuje użytkownikowi dwa rodzaje bolusa (standardowy i przedłużony) i dwa profile dawek bazowych, programowanych na każdą godzinę. Insulina bazowa podawana jest co 3 minuty, aby jak najwierniej naśladować ludzką fizjologię. Pompa szwajcarskiej firmy Roche Diagnostics posiada duży, podświetlany wyświetlacz.

Paradigm 722

pompa insulinowa Medtronic Minimed Paradigm 722

Najnowszy model pompy insulinowej amerykańskiej firmy Medtronic Minimed. To pierwsza pompa umożliwiająca ciągłe monitorowanie glikemii. Pomiary wymagają jednak umieszczenia pod skórą osobnej elektrody. Producent zaleca też mierzenie cukru glukometrem przed posiłkami i przed snem. Pompa Paradigm 722 posiada menu w języku polskim i tzw. kalkulator bolusa – funkcję pomagającą w obliczeniu dawki insuliny w zależności od poziomu cukru i ilości węglowodanów w posiłku. Paradigm 722 oferuje użytkownikowi trzy rodzaje bolusa (standardowy, przedłużony i kombinowany). Częstotliwość podawania insuliny bazowej uzależniona jest od jej dawki.

Paradigm 715

Następca modelu Paradigm 715 w Europie. Pompa amerykańskiej firmy Medtronic Minimed oferuje trzy rodzaje bolusa (standardowy, przedłużony i kombinowany) i cztery profile dawki bazowej. Częstotliwość podawania bazy uzależniona jest od jej wielkości. Paradigm 715 posiada tzw. kalkulator bolusa pomagający w obliczaniu dawki insuliny w zależności od poziomu cukru i ilości węglowodanów w posiłku oraz menu w języku polskim. .Pompę można kupić w jednym z 4 kolorów: grafit, przeźroczysty, niebieski, fiolet. Zasilana jest przez małe paluszki AAA alkaliczne.  Można do niej dokupić pilota.

DANAdiabecare R

Pompa produkowana przez koreańską firmę Sooil. Wyposażone w szwajcarski silnik urządzenie oferuje cztery a nie trzy  rodzaje bolusa jak jej poprzedniczka. Obecnie to są bolus prosty, podwójny, przedłużony, programowalny. Poziom dokładności to odpowiednio 0,05 j/bolus; 0,1 j/bolus; 0,5 j/bolus; 1,0 j/bolus a maksymalna dawka to 80 jednostek. Pompa jest maleńka, producent zachwala ją, r to najmniejsza pompa insulinowa na rynku a to ze względu na rozdzielenie elektroniki w formie pilota. Baterie 3,6 V starczają według zapewnienia producenta na 8 do 12 tygodni. Pompa insulinowa DANAdiabecare R  jest dostępna w pięciu kolorach – Biały, Antracyt, Czarny, Zielony, Różowy.  Pompa rozprowadzana jest przez dystrybutora, firmę Glukopharm. Firma Sooil nie posiada w Polsce przedstawicielstwa.

Pompy insulinowe które już nie są sprzedawane w Polsce.

Deltec Cozmo

pompa insulinowa Deltec Cozmo

Beniaminek na polskim rynku pomp insulinowych, produkowany przez firmę Smith Medical. Urządzenie oferuje trzy rodzaje bolusa – podstawowy, przedłużony i kombinowany oraz cztery profile dawki podstawowej, podawanej co 3 minuty. Pompa dysponuje kalkulatorem bolusa „Meal Maker” – pomagającym w obliczeniu dawki insuliny w zależności od poziomu cukru i ilości węglowodanów w posiłku. Deltec Cozmo posiada niestety menu w języku angielskim i pozwala na dodawanie własnych tekstów. Pompa rozprowadzana jest przez dystrybutora. Firma Smith Medical nie posiada w Polsce przedstawicielstwa a jedynie dystrybutora, jest nią firma Akme.

Ponieważ firma Smit Medical wycofała się z produkcji pomp insulinowych w ogóle to przesunąłem tę pompę do działu nie sprzedawanych mimo, że firma Akme jeszcze prowadzi jej sprzedaż. Obecnie firmy Roche i Minimed Medtronic prowadzą wymianę pomp insulinowych na swoje.

H-TRONplus

Najstarszy i najbardziej wypróbowany model pompy produkowany przez szwajcarską firmę Roche Diagnostics. Oferuje on wszystkie podstawowe funkcje i jest niezmiernie łatwy w obsłudze. Bolus podawany jest w jeden, prosty sposób. Dawkę podstawową, tzw. bazę, programuje się na 24 godziny, Insulina bazowa podawana jest co 3 minuty, aby jak najwierniej naśladować ludzką fizjologię. Można ją tymczasowo zmniejszyć lub zwiększyć od 0% do 200%. Menu użytkownika zaprojektowane zostało w formie ikon, przez co obsług H-TRONplus jest bardzo intuicyjna. Przyciski pompy są dobrze wyczuwalne także pod ubraniem

Paradigm 508

Pompa insulinowa MiniMed Pardagim 512 Najstarszy model oferowany przez amerykańską firmę Medtronic Minimed. Pompa oferuje użytkownikowi trzy rodzaje bolusa (standardowy, przedłużony i kombinowany) i trzy profile dawki bazowej – Standard, Baza A i Baza B. Ta ostatnia podawana jest z częstotliwością co 30 minut. Podobnie, jak w przypadku innych pomp Medtronic Minimed, istnieje możliwość dokupienia pilota umożliwiającego sterowanie pompą na odległość. Minimed 508 posiada menu w języku angielskim. 508 pozwala na ustawienie osobistych limitów bezpieczeństwa, które nie pozwolą np. na podanie zbyt dużej dawki insuliny. Pompa ta jest już wycofana ze sprzedaży.

Paradigm 712

Pompa insulinowa MiniMed Pardagim 712 Poprzednik Paradigm 722 w Europie. Pompa amerykańskiej firmy Medtronic Minimed oferuje trzy rodzaje bolusa (standardowy, przedłużony i kombinowany) i trzy profile dawki bazowej. Częstotliwość podawania bazy uzależniona jest od jej wielkości. Paradigm 712 posiada tzw. kalkulator bolusa pomagający w obliczaniu dawki insuliny w zależności od poziomu cukru i ilości węglowodanów w posiłku oraz menu w języku angielskim.Współpracuje z systemem ciągłego monitorowania glikemii Guardian RT, wymagającego umieszczenia pod skórą osobnej elektrody. Istnieje możliwość dokupienia pilota sterującego pompą na odległość. Pompa ta jest już wycofana ze sprzedaży i zastąpił ją model 715.

DANAdiabecare II

Pompa produkowana przez koreańską firmę Sooil. Wyposażone w szwajcarski silnik urządzenie oferuje trzy rodzaje bolusa – podstawowy, przedłużony i kombinowany oraz jeden profil dawki podstawowej, programowany na każdą godzinę i podawany co 4 minuty. DANAdiabecare II to najmniejsza pompa na rynku (75x45x19 mm), dostępna w czterech kolorach – niebieskim, czarnym, zielonym i kości słoniowej. Menu jest w języku angielskim. Posiada oszczędzającą energię funkcję uśpienia. Pompa rozprowadzana jest przez dystrybutora. Firma Sooil nie posiada w Polsce przedstawicielstwa a jedynie dystrybutora jest nią firma Wakaz.

138 KOMENTARZE

 1. Przedstawicielem firmy Sooil jest w polsce firma Wakaz
  natomiast przedstawicielem firmy Akme jest
  mialem watpliwa przyjemnosc miec ten cud techniki na testach przez miesiac

  Pozdrav Sebastian Piekarczyk

 2. Uwaga! W pompie 508 baza B podawana jest w ten sam sposób, co obydwie pozostałe, a nie co 30 min. Pompa 508 została wycofana z produkcji. Na polskim rynku pojawił się natomiast inny produkt firmy Medtronic: pompa Paradigm 715, nieznacznie różniąca się od 712 (polskie menu).

 3. Oczywiście, ze pompy insulinowe DANAdiabecare II i Deltec Cozmo sa dystrybuowane w Polsce, dlatego są tutaj wymienione. Pisząc: „Firma XXX nie posiada w Polsce przedstawicielstwa.” znaczy tyle, że firma Smith Medical i Sooil nie maja w Polsce oficjalnego przedstawicielstwa a tylko dystrybutorów co z pewnością musi się przekładać np na serwis.

 4. Poszukuję pompy insulinowej używanej, moze być nawet zepsuta, ponieważ potrzebuję jej, aby wymienić ją na nową za niższa cenę. Jakby ktoś miał ową pompę, to prosze o kontakt pod adresem mesjasz100@interia.eu lub pod numerem telefonu 781291003. Oczywiście odkupię ją za odpowiednią odpłatą.

  P.S.Zależy mi na czasie..

 5. hej mam straszny problem mam pompe MiniMed508 i ona najzwyczajniej sie psuje wymieniłam wkucie insulina ok baterie nowe a ona dostaje szału nie wiem co robić
  Błagam o pomoc

 6. witam wszystkich poszukuje dobrej pompy nieznam sie na tym do tej pory uzywam pen-ów ale widze ze to jest kicha i chce spróbowac z tym wynalazkiem. Co mi mozecie polecic pieniadze w tym wypadku sie nie licza. Z gory dziekuje. moj mail mateuszpal@vp.pl

 7. jak pieniądze się nie liczą to spróbuj minimed 722. Zgłoś się do firmy
  minimed i oni wypożyczają na miesiąc. Możesz wypróbować

 8. ja dzwonilam do firmy i nie jest to takie proste bo trzeba wpłacić 20% i co miesiac 150zl ubezpieczenia gdyby się uszkodzila ja chciałam wyporzyczyć bo te pompy są super ale koszty wypożyczenia przerastaja miesięczne koszty utrzymania siebie i tej pompy Firma ni med jest bardzo droga
  może ktoś zwas zna inny sposób i zasady wypozyczenia pompy z tej firmy

 9. Z tego co wiem to jest taka strategia firmy MiniMed jeśli chodzi o wypożyczenia. Zgłoś się do Roche i pożycz Spirita, oni nie mają takich chorych pomysłów

 10. Mam cukrzycę od 5 lat już sie z nią oswoiłam.Mam pompę „Deltec Cozmo”
  i w mojej pompie nie ma kalkulatora lub nie wiem gdzie on jest jeżeli wiecie to napiszcie w komentarzu

 11. mam prosbe chcemy kupic pompe ale nie wiem gdzie sie zglosic,kto to zaklada czy pompa jest odpowiednia dla kazdego,czy dziala na kazda insuline.Ja mam cukrzyce juz 20lat a ja sama mam 29 lat

 12. u mojej corki(9lat) rozpoznano cukrzyce w kwietniu 2008.uzywa igiel chce znalesc pompe dla niej nie wiem jaka i gdzie szukac.pomozcie

 13. Moj syn Filip zachorowal na cukrzyce w maju tego roku w rocznice zawalu swojego ojca. Wtedy mial 10 lat i 7 miesiecy i jak dotad prawie wcale nie chorowal. Chlopak zdrowy, wysportowany trenuje od 3 lat szrmierke i taniec. Pod namowa lekarz prowadzacej napisalam emaila do Fundacji WOŚP z zapytaniem czy Filip moglby znalezc sie w gronie „szczesciarzy” ktorych choroba dopadla przed ukonczeniem 10 roku zycia a w zwiazku z tym czy moglby otrzymac takowa pompe. Ku mojemu zaskoczeniu na 2 dzien dostalam odpowiedz ze fundacja zaopatruje w pompy dzieci do 10 roku zycia, ale mialam podac dokladna date urodzenia syna. Za dwa dni kolejny email od p. Kasi Chmielewskiej z Fundacji w ktorym poporszono mnie o natychmiastowy kontakt telefoniczny. Jeden dzien na zalatwienie formalnosci i udalo sie. Juz pod koniec czerwca dostalam telefon z Instytutu Pediatrii ze Filip dostal pompe Accu Check Spirit. Sama nie moglam uwierzyc, ze tak to szybko sie udalo. Dzis mija tydzien od podlaczenia pompy. Znikly czeste hipoglikemie, nie musimy wstawac w nocy zeby zmierzyc cukier, nie ma az tak rygorystycznie przestrzeganych godzin posilku, mozna nawet pominac posilek a mimo to cukier ok. Dziekuje Pani Katarzynie i wszystkim ludziom wspierajacym WOSP.Pozdrawiam

 14. INFO DLA JUSTYNY:
  Kalkulator bolusów jest w polskiej wersji pompy.
  Musisz wgrać najpierw „Meal Makera”, a najlepiej skontaktuj się z Przedstawicielem, to Ci pomoże!

  INFO DLA MAI:
  Polecam Deltec Cozmo! Moje małe Dziecko ją ma i ja również.
  Moje gg: 3858572 – w razie jakichkolwiek pytań!

 15. Ja choruje na cukrzyce juz 10 lat a mam 21

  do Gosia: Przy pompie powinno sie czesciej badac cukier, a w nocy( minimum 2 razy w tygodniu i raz na miesiac lub 2 zrobic sobie calodobowa analize cukrow) to juz jest koniecznosc zwlaszcza u Dziecka ktore sie rozwija, a jesli uprawia jeszcze sporty to jest absolutnia koniecznosc!!!!

  Co do pomp insulinowych oto strony:
  http://www.accu-chek.pl
  http://www.minimed.pl
  Kto jest zainteresowany pompa na 100 % znajdzie informacje co do zakupu, przedstawiciele pomoga nawet co i jak zrobic zeby refundacje dostac

  Co do mnie to na swoim koncie posiadalem juz 6 pom 4 Diesetrinic (3 H-trony 1 Spirit) i 2 minimedy (508) wiec jakby ktos chcial sie czegos dowiedziec o pompach, utrzymaniu itp prosze smialo pisac z checia udziele informacji na temat pom jak i cukrzycy ( ale prosze pamietac nie jestem lekarzem) u kazdego cukrzyca jest indywidualna ja moge tylko powiedziec jak u mnie przechodzi i jak staralem sie z nia radzic i radze do tej pory… Taka wiedza tez sie przydaje

  Pozdrawiam
  Rafał
  email: rafik87@onet.eu

 16. Ja też mam pompkę Cozmo i jak na razie nie miałam żadnych z nią problemów, a kontakt z przedstawicielką jest rewelacyjny. Jak ktoś szuka to: http://www.cozmo.pl . Osobiście uważam, że nie należy podejmować decyzji o jakimkolwiek zakupie bez poznania wszystkich pomp dostępnych na rynku… Tylko Dany nie udało mi się dotknąć… ale jak o niej czytam, to mam wrażenie, że to niezły badziew.. a jak się zadzwoni do firmy, to żadnej rzetelnej informacji nie umieją udzielić tylko odsyłają na stronę.. i to jeszcze nie swoją, a http://www.cukrzyca.akcjasos.pl... Totalna porażka.

 17. do ANNA Koblińska:
  Jesli juz to Accu-Chek Spirit, ta pompe mi sie najlepiej uzytkowalo. Ale zadna pompa nie jest super kazda ma swoje wady firma Roche wypuszcza pompy o ograniczonej zywotnosci znowu Minimed duzo za drogie w zakupie i utrzymaniu….

 18. Kochani!
  a może by tak dorośli z cukrzycą spróbowali jakiegoś wspólnego lobbingu na rzecz wsparcia ze strony NFZ przy zakupie pomp insulinowych oraz obniżenia ich cen przez producentów? Bądźmy szczerzy, to nie są żadne cuda techniki, które warte są pieniędzy jakich się od nas żąda. Wszyscy mają o niebo bardziej zaawansowaną komórkę czy komputer. Pamiętajmy wszakże ile dodatkowo płacimy za osprzęt. Czy ktoś ma pomysł gdzie uderzyć z takimi postulatami?
  Marta (29)

 19. Hmmm co do dorosłych i loobbingu na rzecz wsparcia ze strony NFZ…. Ja choruję 26 lat (mam 31:)) i pompę mam od 6 lat… najpierw minimed 508 teraz 722 uważam, że są super:))) Ale wracając do NFZ, miałam okazję rozmawiania z dyrektorem i dwoma specjalistami z Departamentu Polityki Lekowej Ministerstwa Zdrowia… to żenada…. oni nie mają pojęcia ani o pompach ani o tym jak wzrasta poziom życia z pompą i co zyskuje się przy dobrym wyrównaniu…. myślą o tym co teraz a nie o tym, że przy złym wyrówaniu u większości pacjetów pojawiają się powikłania i będą jeszcze więcej płacić.. bo dializy lasery witrektomia itd…. to tylko poczatek ogromnych kosztów… Po owej konwersacji nie dziwi mnie juz dlaczego w naszym kraju podejmowane sa takie a nie inne decyzje tu dodam na koniec… pytanie p. dyrektora… „no i po co pani te częste oznaczenia cukru we krwi?”

 20. koszt najtańszej pompy to był ok 5k pln za H-Trona, ale lepiej wydać trochę więcej i kupić AC Spirit np.
  Koszt utrzymania jest rożny w zależności od pompy (np: różne baterie) i tego jakie wkłucie preferujemy ale refundacja jest na 350 pln i w tej sumie jesteś w stanie się zmieścić ewentualnie dopłacić trochę. Tak naprawdę co do cen pomp to podzwoń po firmach, może mają jakieś promocje w stylu 2 pompy za x albo coś.

 21. Wojtek – masz 3 firmy pompowe na rynku. Podzwoń (lub wyślij maile) do nich, to chyba uzyskasz najlepszą info. Ceny się ciągle zmieniają a firmy mają różne oferty promocyjne w różnych okresach. Próbuj.
  Generalnie trzeba liczyć chyba od 9000 w górę..
  A miesięczny koszt – ja wydaję nie więcej niż 300zł/m-c. Ale to wszystko zależy jak się uda z wkłuciami… Czasem trzeba zmienić częściej, czasem rzadziej..

 22. Moja córka ma od października Cozmo. Spotkałam się z przedstawicielkami wszystkich 3 firm, porównałam pompy. Wszystkie są ok, ale wzięłam pod uwagę, że przedstawiciel jest z mojego miasta (blisko w razie potrzeby), że jest kompetentny w razie pomocy, że dystrybucja wkłuć w aptece blisko mojej pracy (nie muszę kurierem sprowadzać), że w razie potrzeby mogę użyć zamiennie wkłuć z accu cheka, że menu jest już w jęz.polskim, że ma wgraną książkę kucharską z wartościami odżywczymi,że-ważne-po 4 latach jej żywotność nie wygasa, tylko działać będzie dalej, jest na baterię AAA. A poza tym POLECAM POMPĘ WSZYSTKIM!!! Mimo ceny (9350 zł- pozostałe w podobnej)warto. Wreszcie mała może jeść kiedy chce i ile chce,może lepiej planować zajęcia. Wreszcie unormowałyśmy cukry i możemy nad nimi panować. Spokojniej śpimy, bo rano nie ma skoków cukru. W każdej chwili można zareagować na skok cukru. Pompa dodaje insulinę proporcjonalnie do rodzaju posiłku, więc unikamy skoków lub spadków cukru a to przekłada się na nie narażanie wzroku, nerek czy serca. Koszt zakupu jest wysoki, ale spróbujcie zorganizować zbiórkę w miejscu pracy lub zwrócić się do działu socjalnego, ponieważ firmy posiadają budżet socjalny i mogą wypłacić zapomogę do pewnej kwoty. Wkłucia do 18.r są refundowane do 300 zł/m-c. Żeby nerki czy oczy nie odezwały się za 10-15 lat-trzeba zadbać o nie teraz. Szukajcie wszelkich sposobów na uzbieranie pieniążków, warto.

 23. może ktoś się orjętuję jaką pompe warto zakupić bo ja sięmało znam a życie z pompą podobno staje sięłatwiejsze czy to prawda pomuszciwe ??????? !!!!!!!

 24. Agato! Najlepiej zapoznać się z wszystkimi pompami i przetestować je.
  Ja mam Cozmo i jestem z niej bardzo zadowolona-nie oddałabym jej za żadne skarby! Bez porównania jeśli chodzi o leczenie penami. Moja pompa Cozmo ma zestaw przydatnych alarmów a także ściągawkę dietetyczną tzn podpowiada ile w danym jedzonku jest węglowodanów, białek,tłuszczy-ułatwia życie-rewelacja! Skontaktuj się z przedstawicielami to napewno odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania. Pozdrawiam wszystkie cukieraski

 25. witam mam 26 lat cukrzyce typu1 choruje 2 lata jestem michał zastanawiam sie nad pompa ale niewiem jaka , i czy warto kupic cena nie gra roli bo mam poomoc z rodziny , i powiedzci ile kosztuje utrzmanie miesieczne pompy gdyz mam rodzime na utrzymaniu a zarabiam 1.500 miesiecznie , lekarz nie był za pompa nie wiem dlaczego moze boi sie ze strci klijenta bo wizyta u niego 80 zł kosztuje, ale poleccie czy warto kupic pompe i czy trzeba tak wszystkie porcje obliczac co sie jje czy nie trzaba tak bardzo tego przestrzegac,niewiem zbyd duzo na te tematy jak mozecie to piszcie na meila,pozdrawiam prosze o meila ,lub kogos kogo mozna sie poradzic przez internet . napiszcie do mnie pozdrawiam moj e mail topex1@op.pl

 26. Jasne że warto kupić pompe jeżeli masz taką możliwość to się nawet nie zastanawiaj. Możliwe że lekarz Ci to odradza ponieważ sam ma małą wiedzę na temat pomp insulinowych. Na początku trzeba nauczyć się po prostu jak wylicza się wymienniki Białkowo-tłuszcowe, ale po pewnym czasie wejdzie Ci to w krew tak jak przeliczanie WW. Można też zastosować system nalepianie karteczek na lodówke z liczbą WBT i WW produktów które najczęsciej jesz;] pestka. Pierwszy tydz jest najtrudniejszy, ale jeżeli masz dobry zespół edukacyjny to powinien szybko Cię wdrożyć. Pompa pozwoli Ci na lepsze wyrównanie i przez to lepsze samopoczucie. Dodatkowo nie trzeba się chować przy ludziach z iniekcją tylko wystarczy ustawić na komputerku odpowiednia dawkę. Polecam . Ja mam cozmo;p

 27. Czy moglby mi ktos napisac albo odeslac do odpowiednich zrodel, jak sie przelicza wymienniki weglowodanowe, bialkowe i tluszczowe? Bo lekarz dal jakas tabelke, z ktorej nic nie wynika i nie wiem, jak ja interpretowac. Bylabym wdzieczna za przyklad takiej „rozpiski na lodowke”, bo pewnie w wiekszosci jemy podobnie:)

 28. ww to węglowodany podzielone przez 10 np ilośc węglowodanów 35 to jest 3,5 ww
  wb białka razy 4 i wt tłuszcze razy 9 dodajesz białka i tłuszcze i dzielisz przez100 i masz wbt

  odsyłam na forum diabetici

 29. Piękne zdrowie!…

  W ostatnim wpisie poruszałem zagadnienia wydajności i ergonomiki najnowszych urządzeń medycznych. Tym razem zajmę się zupełnie inną sprawą – designem.
  Do niedawna funkcjonalność i cena były jedynymi kryteriami oceny produktów. Wygląd sprz……

 30. Mam 38 lat , choruję od półtorej roku na cukrzycę i wszystko było by w porządku gdyby nie fakt iż 5 lat temu miałem wylew krwi do mózgu , poza afazją prawej strony ciała mam problem z pamięcią i to dośc poważny , dla tego chciałbym dostac pompę , pozwoli mi to normalnie funkcjonowac . Gdzie miałbym się zgłosic ?

 31. Krakowiecki problem w tym, że NFZ refunduje pompy do 18 roku zycia, osoby powyżej tego wieku jak chcą muszą się w nią zaopatrzyć sami.

  Na rynku Polskim jest trzech dostawców pomp insulinowych
  Medtronic, Roche, Glukopharma i trza się popytać.

  Ewentualnie można spróbować w urzędzie miasta rzadko bo rzadko ale czasem mają programy do finansowania sprzętu medycznego.

  Życze powodzenia z pompą.

 32. Witam,ok dwa miesiace temu dowiedzielismy sie,ze nasz synek ktory 4latka jest chory na cukrzyce typu1.Szukam wszelkich mozliwosci by otrzymac pompe insulinowa gdyz jego poziomy cukrów sa straszne i te pomiary co 2godziny no i wstrzykiwanie insuliny 4razy dziennie.Pomozcie mi prosze gdzie mozna nabyc pompe odpowiednia dla tak małego dziecka.

 33. Pompy dla małych dzieci refunduje Owsiak. ja dostałam minimed 712 3 lata temu i jestem zadowolona. Wkłucia refunduje Nfz, trzeba się tylko pofatygowac co miesiąc do lekarza po stępelek, a jak zmieniam wkłucia co 4 dni to zazwyczaj nawet kilka zostaje w zapasie. W razie pytań: skype: manietek.96 e-mail: manietek@buziaczek.pl

 34. Czy ktoś już jest użytkownikiem pompy DANAdiabecare R? Jeśli tak to bardzo proszę o podzielenie się uwagami co do jej użytkowania i jakości. Z góry serdecznie dziękuję za przekazanie uwag w tym temacie.

 35. Również jestem zainteresowana informacjami o pompie DANAdiabecare R. Są bardzo konkurencyjni cenowo i to chyba najmniejsza pompa, ale czy dobra? Jeśli ktoś ją miał/ma albo wie coś o niej, to proszę o opinie.
  Z góry dziękuję.

 36. Małgosiu i Marcel, zawsze możecie skontaktować się z dystrybutorem tej pompy insulinowej. Moim zdaniem to jednak niepewna sprawa gdyż: produkt koreński made in china a nie amerykański lub szwajcarski, firma nie ma przedstawicielstwa a jedynie dystrybutora, zresztą kolejnego. Co z serwisem ewentualnym?


 37. Witam…Słuchajcie,macie jakąś starą,uszkodzoną/całkiem popsutą pompę,której nie używacie i tak jak ktoś pisał”za przysłowiową złotówkę’?
  Bardzo proszę o odpowiedż,ponieważ to naprawdę bardzo pilne.

 38. tak mam troche rozlany wyświetlacz bo nie widać godziny i troszke jeszcze coś tam nie widać. Ale silnik działa dobrze. Pompa Minimed 508 – zielona. Kupiona w 2004 chyba używałam jej do czerwca 2009 🙂

 39. tak ją trxzymam na czarną godzinę, ale mam nadzieje że taka nie nadejdzie 😉
  hmm.. może za 1,500 bym sprzedała. Daj swój e-mail to Ci wyśle zdjęcia

 40. Gabriela – możesz mi podesłać zdjęcia pompy. Tak aby było widać jak jest uszkodzony wyświetlacz.
  Jestem zainteresowany zakupem starszej pompy.

 41. Przepraszam ale jednak nie sprzedaję. Dowiedziałam się że mogę ją oddać a zakupić inną w tańszej cenie.
  Sorki… ;-/

 42. Pompa Accu Check Spirit nie jest najnowszym modelem Roche’a.

  Jestesmy trochę do tyłu…

  W krajach europejskich innych niż Polska dostepny jestmodel Accu Check Spirit Combo. Pompa kumunikuje się poprzez wbudowane łącze Bluetoth z glukometrem. Glukometr dedykowany do tej pompy pełni jednoczesnie rolę pilota do pompy, z mozliwoscią pełnego programowania bolusa.
  Widziałem to cudo tydzień temu w czasie wizyty w moim ambulatorium. Cóż, w Polsce poczekamy. Nie wprowadzą na rynek póki musimy sami kupowac pompy… :/

 43. Wojtku masz rację.
  Prawidłowe zdanie powinno brzmieć: Pompa insulinowa Accu-Chek Spirit jest najnowszym modelem Roche’a dostępnym obecnie na Polskim rynku.
  Co do tego kiedy Accu-Chek Combo wejdzie na polski rynek to nie otrzymałem odpowiedzi od firmy Roche, myślę, że może niedługo ponieważ mam jakieś plotki które mam zamiar opublikować :))

 44. Przeciętny czas poprawnej pracy pompy insulinowej to 4 lata bez przerwy. Liczy się czas pracy a nie kalendarz więct jeśli np: wyłączysz pompę i przejdziesz na peny z jakiegoś powodu to zegar staje

 45. J. w. i jeszcze dodam, że pompy Accu-Chek Spirit sprzedawane w Polsce mają ustawiony licznik czasookresu używalności na 6 lat. Ta sama identyczna pompa sprzedawana w Anglii bądź w Niemczech ma licznik ustawiony fabrycznie na 4 lata. Po wyzerowaniu tego licznika pompa nadaje się tylko do kosza. Producent pompy gwarantuje w tym okresie 100 % sprawności ww. pompy.
  Pompy Minimed 715 natomiast nie mają takiego licznika i można ją użytkować do czasu kiedy będzie działać prawidłowo.

 46. Widzę, że jest tu trochę osób zainteresowanych kupnem używanej pompy insulinowej. Myslę, że mam coś ciekawego do zaproponowania. Otóż sprzedam prawie nie używaną pompę insulinową Accu-Chek Spirit zakupioną w marcu 2008 r., z gwarancją do 2012 r., okresem użytkowania przewidzianym do 2014 r, certyfikatem sprawności technicznej wydawanym przez dystrybutora – firmę Roche.Żadnych śladów użytkowania. Używana była ok . 5 miesięcy. Potem ponad rok przeleżała w szufladzie. Pompa insulinowa jest oryginalnie zapakowana wraz z całym oprzyrządowaniem tj. zestawem startowym wkłuć, instrukcją obsługi, futerałem itp. Cena 6250 zł. (wprost proporcjonalna do czasu zużycia, pozostałego czasu pracy i przysługującego okresu gwarancji), z możliwością drobnych negocjacji. Istnieje mozliwość przesłania zdjęć pod wskazany adres mailowy. ZAPRASZAM ! tel. 0-602-372-885; wykrot@wp.pl; Warszawa.

 47. Witam
  Mam pytanie dotyczące pomp. Jaką zaproponowalibyście pompę dla 4-latka . Jestem zielona z tego tematu a na rynku jest ich trochę. Która waszym zdaniem jest w miarę mało awaryjna, a wiadomo jak ruchliwe jest małe dziecko.

 48. Sprzedam pompę insulinową Accu-Chek Spirit

  Zakupiona w polsce

  Pompa używana była ok 6 miesięcy.
  Posiada zestaw startowy + części zapasowe oraz etui
  Wszystko w oryginalnych opakowaniach

  Gratisy :

  * Accu-Chek Link Assist 1 szt
  * Accu-Chek FlexLink 15 szt !!!!!
  * Accu-Chek Tender Link 2 szt
  * Accu-Chek Rapid-D Link 2 szt

  Preferuję odbiór osobisty w okolicach Warszawy dojadę.
  Tel. 0-501-503-347

 49. Witam !
  Czy jest ktoś kto ma pompę Willcare GX -1020 ? A jeśli tak , to proszę napisać coś o niej , czy warto ją kupić ? No i czy jest dostępna ?
  Z góry dziękuję
  Pozdrawiam
  Agata 🙂

 50. Agata ja mam pompe willcare podlaczona od 2 tygodni narazie nie narzekam jesli chcesz dowiedziec sie czegos wiecej to moje gg 6369415

 51. tak czytam i nie mam pojecia po co komu uszkodzone pompy. szczerze kupilam pompe WILLCARE GX-1020 dla syna za smieszne pieniadze. bo tylko 3000zl.

 52. Mam do sprzedania pompę insulinową Accu-Chek Spirit. Używana trzy miesiące. Od dwóch miesięcy nie używana. Całkowicie sprawna. Do pompy dołożę:
  – wkłucia Rapid-D Link – metalowe- 6mm- 18szt.
  – dreny 50cm- 8 szt.
  – dreny 70cm- 18szt
  – pojemniki na insulinę- 9 szt
  – accu-chek flexlink igła 8mm i 80 cm długości – 2 szt
  – accu-chek tenderlink igła 17mm i 80cm długości – 2 szt
  Więcej informacji pod nr. tel. 604-531-337.

 53. Witam chciałbym sie dowiedziec o pompach insulinowych poniewasz jestem na tradycyjnych wkuciach ktore robie sobie sam chciałbym zasiegnac informaci na czym polega pompa insulinowa i jak ona działa z gory dziekuje i Pozdrawiam

 54. Witam, moja córka 7 letnia ma pompę ACCU-CHEK SPIRIT ,ale teraz chciałabym jej wymienić na coś lepszego co byście proponowali .słyszałam że dobra jest firmy MEDTRONIC Jak sadzicie…z góry dziękuję.

 55. Witam .
  Zmieniłam pompę i mam do sprzedania wkłucia do pompy Minimed 508 ,typ SILHOUETTE MMT-372 (ukośne) – 8 sztuk w tym 5 z drenami i 3 bez drenów , oraz 9 zbiorniczków RESERVOIR MMT-103A .
  Kontakt pod adresem :

 56. Witam .
  Zmieniłam pompę i mam do sprzedania wkłucia do pompy Minimed 508 ,typ SILHOUETTE MMT-372 (ukośne) – 8 sztuk w tym 5 z drenami i 3 bez drenów , oraz 9 zbiorniczków RESERVOIR MMT-103A .
  Kontakt pod adresem : cybulak@hotmail.com

 57. Witam. Moja siostra od 20 lat choruję na cukrzycę. Chciałabym jej kupić pompę insulinową. Czy ktoś by mógł mi cos polecić. I napisać mniej więcej ile kosztuje nowa, bo jakoś nie mam przekonania do używanych. Może jestem w błędzie? Z góry dziękuję za odpowiedx 🙂

 58. SPRZEDAM POMPĘ INSULINOWĄ ACCUCHEK D-TRON PLUS wraz z drenami /13 szt/ i adapterami /14 szt/,zasilana baterią,podświetlany ekran.2 tata gwarancji.stan bdb.ATRAKCYJNA CENA.
  Wiadomość :tel. 513 251 631 ( Grodzisk Mazowiecki )

 59. do Anny. ja kupilam pompe wilcare przez internet. siedziba jest w poznaniu. i szczerze powiem ze nie mam pojecia czy ta pompa jest dobra bo kupilam w styczniu i lezy w kartonie ,lekarz nie podlaczy jej bo jak twierdzi ze nie zna. i wydaje mi sie ze wydalal kase na nic. pewnie odsprzedam ja. kupilam za 3000 zl. a zeby podlaczyc nie bede jezdzic do poznania jak klinike we wroclawiu mam praktycznie pod nosem a oni preferuja w Accu-Chek.

 60. Do Ireny. A czy nie dostałaś jakiejś instrukcji? Właśnie dostałam zwrotnego maila z Korei informującego, że ich przedstawiciel jest w Poznaniu. Mam nadzieję, że się ze mną skontaktuje. Z opisu tej pompy wynika, że jest równie fajna jak najnowsze pompy Roche’a czy Medtronic’a. A kosztuje 1/3. Ja używam pompy Rocha, ale za chwilę kończy mi się termin używalności. Więc muszę podjąć jakąś decyzję. Roche oferuje mi promocję (!!) za ponad 6000,00 zł – z tytułu bycia stałą klientką.

 61. Anno. ja mam kontakt z przedstawicielem i na tym sie konczy. po rozmowie przez tel. nic nie wiem a to nie dla mnie tylko dla syna . syn od roku jest chory i ja jeszcze sie nie znam na pompach. w klinice robia problem .ze niby nie wiedza jak sie obslogiwac taka pompe. dla mnie to jest chore ale nic na to nie poradze tylko szkoda mi dziecka a jesli pojade do poznania podlaczyc pompe to nie mam po co wracac do wroclawia bo nie beda prowadzic dziecka cukrzycy ,tyle mi powiedziano. i nie podlaczaa kontakt w poznaniu to musisz wejsc na strone wilcare i tam jest. jesli sie nie skont.to moge podac nr.tel bezposrednio no przedstawiciela.

 62. Do Ireny, dzięki, już się ze mną skontaktował. Nie ma żadnego problemu aby przyjechał do Warszawy i w dowolne inne miejsce. Podobno wygrali przetarg w szpitalu wolskim w Warszawie. Lekarz nie może Ci tak powiedzieć. Niech Ci to napisze i możesz spokojnie pójść z tym pismem do Izby Lekarskiej. A w ogóle to zmień lekarza. Ja choruję już 33 lata. Skończyłam ciężkie studia, jeżdżę po świecie, leczyłam się u wielu lekarzy i żaden mi nie powiedział, że … jw. Poza tym każda pompa jest podobna. Pozdrawiam, A

 63. proszę o pomoc! córka 2 miesiace temu dostała od wośp pompę accu chek spirit i często zbiera się jej powietrze w drenach. Myśleliśmy że to wina insuliny / humalog/ więc zmieniliśmy na Novorapid ale dzieje się to samo.Córka ma 9 lat ,choruje 2 lata

 64. Do Kasi.
  Prawdopodobnie wina leży po stronie temperatury przepompowywanej insuliny. Żeby nie było w fiolce i drenie powietrza ja robię tak:
  1. Zaraz po założeniu nowej fiolki insuliny do pompy wyjmuję z chłodziarki nową fiolkę i trzymam ją razem z całym zestawem do zmiany drenu. U mnie zużycie jednej fiolki trwa ok. 5 dni i przez ten czas insulina nagrzeje się delikatnie do właściwej temperatury. Insulina w momencie przelewania musi mieć temperaturę pokojową.
  2. Przelewanie insuliny z fiolki do ampułki musi być powolne inaczej będą pęcherzyki. Ja jeszcze przepycham ołówkiem (pcham) tłoczek oryginalnej fiolki powodując wypływanie z niej do tej od pompy (obie fiolki leżą płasko na stole). Gdy się ciągnie za tłoczek zawsze jest więcej powietrza. Poza tym jeszcze w początkowej fazie przelewania staram się żeby początkowe powietrze w nowej ampułce nie zostało przy tłoczku lecz przy szczycie ampułki bo inaczej od tłoczka trudno jest pęcherzyki oderwać żeby je z niej wydalić. Przed założeniem drenu do ampułki w środku nie może być żadnych pęcherzyków powietrza.
  3. Jeszcze jedno b. ważne – po zmontowaniu całości trzeba jeszcze raz z czuciem dokręcić dren do ampułki jeśli w tym miejscu będzie niedokręcone to tam zawsze będzie dostawać się powietrze do drenu.
  Powodzenia i zdrowia dla córeczki!

 65. witam !!!!!! od prawie 2 miesięcy mam pompę Paradigm 715 !!!! Jestem bardzo zadowolona, a życie z pompą jest naprawde lepsze !!!!!!!!!!

 66. Witam.
  Ja mam pompę Paradigm 715 od roku i jestem z niej bardzo zadowolona. Jest bardzo wygodna i nie wyobrażam sobie przejścia teraz z powrotem na peny.
  Oraz mam pewne ważne pytanie. Czy istnieją jakieś wodoodporne saszetki na pompę. Ja mam Paradigm 715 i nigdzie nie mogę takich znaleźć, a jest to potrzeba bardzo pilna. W przyszły piątek jadę na obóz sportowy p profilu motorowodnym. Boję się że pompa na łódce może mi zamoknąć oraz się przegrzać, nie mogę jej jednak odłączyć, gdyż wyprawy mogą trwać 2 godziny a nawet dłużej. Czy wy macie jakieś propozycje lub pomysły? Proszę o szybka odpowiedź i z góry dziękuje.
  Kornelia

 67. witam mam do sprzedania pompe WILLCARE GX-1020. zostala kupiona w styczniu tego roku lecz klinika nie zna tej firmy i nie podlacza dla syna. stwazaja problemy i nie mam juz ochoty sie sprzeczac z kimkolwiek. dla mnie to czeski film ale nie bede sie rozpisywac. tak wiec chce odsprzedac pompe moze ktos inny z niej skozysta. jest kompletna , cena za nia byla 3000zl. ja odsprzedam taniej. irsza81@interia.pl lub 721820163

 68. witam
  chce sprzedac pompe insulinowom paradigm 522
  szesciu niesięczna w bardzo dobrym stanie
  osoby zinteresowane prosze o przysylanie odpowiedzi na nr gg6435576
  cena do uzgodnienia

 69. Mam pompę Accu Chek Spirit i korzystam z polskiego programu ” Diabetics”. Lekarz ustalił mi wskaźnik insulina-wymiennik i wszystko doskonale się sprawdza. Pozdrawiam.

 70. witam.ja mam pompe Accu check spirit od dwoch dni/moje cukry sa masakryczne.w nocy 389 teraz mam 210 i nie moge zbic.jest ktos kto moglby jakos pomoc ,cos doradzic.mam problem z WBT

 71. To nie jest takie proste na odległość. Może masz źle ustawioną bazę? Jak przeczytasz wpis wcześniejszy – okazuje się, że musi być obecny lekarz, szczególnie na początku. Zanim jeszcze sam się nauczysz z tego sprzętu korzystać. Ja na początku miałam cukry od góry do dołu. Trochę to musi potrwać. Ale na początku musi być lekarz. Czy ktoś Ci pokazał jak załadować insulinę? Może tu robisz błędy? Nie wiem, co poradzić…..

 72. Witam mam na sprzedaż pompe insulinową paradigm 722 do tego kilka zestawow infuzyjnych i system pomiaru glukozy mini-link real-time pompa ma dokladnie 2 latka. aktualnie posiadam nowszy model pompy wiec paradigm 722 chce sprzedac. do pompy posiadam wszystko tak jak bylo zakupione kartoniki instrukcje itd. cena za calosc 10 000 mozliwa negocjacja. tel.795000242

 73. Ja mam pompe Delecete Cozmo produkowaną w Angli jest ona tak opisana na tej str. To opis mojej pompy Pozdearwia Ania . Beniaminek na polskim rynku pomp insulinowych, produkowany przez firmę Smith Medical. Urządzenie oferuje trzy rodzaje bolusa – podstawowy, przedłużony i kombinowany oraz cztery profile dawki podstawowej, podawanej co 3 minuty. Pompa dysponuje kalkulatorem bolusa „Meal Maker” – pomagającym w obliczeniu dawki insuliny w zależności od poziomu cukru i ilości węglowodanów w posiłku. Deltec Cozmo posiada niestety menu w języku angielskim i pozwala na dodawanie własnych tekstów. Pompa rozprowadzana jest przez dystrybutora. Firma Smith Medical nie posiada w Polsce przedstawicielstwa a jedynie dystrybutora, jest nią firma Akme.

  Ponieważ firma Smit Medical wycofała się z produkcji pomp insulinowych w ogóle to przesunąłem tę pompę do działu nie sprzedawanych mimo, że firma Akme jeszcze prowadzi jej sprzedaż. Obecnie firmy Roche i Minimed Medtronic prowadzą wymianę pomp insulinowych na swoje.

 74. Ja miałem pompe Paradigmy722 ale zrezygnowalem. Pracuje jako rolnik i niejest mi poreczna, myslałem ze zda egzamin ale niestety;/ Wole pstyknac sie przed posiłkami niz chodzic poobwieszany jak choinka.:) Pozdro.

 75. Witam.

  Uprzejmie proszę o podanie cen pomp insulinowych.
  Proszę też o podanie zasad ubiegania się o refundację.

  Mój syn w wieku 31 lat, od 19 roku życia choruje na cukrzycę insulino zależną.

  Pozdrawiam

  Franciszek Sidorczuk

 76. Z tego co wiem to refundacja pompy była mozliwa do 18 roku zycia…ceny pomp ciezko powiedziec bo to sie zmienia co jakis czas ale Paradigm EVO to koszt około 17 000zl, Paradigm 722 z MiniLinkiem to chyba 13 000 zl

 77. Ja używam Accu-Chek Spirit. Kupiłem nową dwa lata temu za ok. 9 500 zł. Jestem bardzo zadowolony. Należy dbać o regularną wymianę igieł i jest dobrze. Znacząco poprawiłem glikemię z 9,4 % do 6,8 %. Walczę dalej ale wiadomo jak jest z tą dietą. Pozdrawiam.

 78. Mam do sprzedania pompe mało uzywana Accu-Chek Spirit i duzo gratisów do niej daje np pare opakowan potocznej nazwy welfronow ktote nie sa wcale tanie zreszta jak cos prosze dzwonic 796227325

 79. Hej
  Od miesiącą mam pompę „PARADIGM VEO” z monitoringiem glikemi oraz z łączem USB do zczytywania danych z pompy do kompa. Wszystko jest super, wreszcie moge spokojnie funkcjonować. Bo z cukrzycą borykam się 33 lata i nie wyczuwałam spadków cukru. A teraz mam alarmy w pompie i budzę się w nocy czy ostrzega mnie kiedy cukier spada lub gwałtownie rośnie. Jeszcze najgorzej nie mogę poradzić sobie z przeliczaniem tego co jem na insulinę ale powoli naucze się i tego.
  A program mam w kompie i tylko trzeba uczyć się j. angielskiego, ale powoli rozgryzam. Chętnie wymienieę się doświadczeniami z innymi urzytkownikami tej pompy.
  Pozdrawiam Gosia

 80. Mam do sprzedania pompę insulinową ACCU-CHEK SPIRIT. Od 1999 roku jestem chory na cukrzycę i parę lat temu zakupiłem tą pompę gdyż uważałem , że będę lepiej funkcjonował w środowisku.
  W moim przypadku się to nie sprawdziło , choć parę razy ją wypróbowywałem ale stwierdziłem ,że w pracy jest tylko uciążliwa a nie pomocna.
  Nie chciałbym , żeby bezużytecznie u mnie leżała może komuś pomoże wygodniej żyć z tą chorobą.
  Cena jest do uzgodnienia . . . chciałbym żeby poszła w dobre ręce
  Osobom zainteresowanym podaję mój mail. emil.gruszka@gmail.com i nr.tel 500328459 ( czasami nie odbieram ponieważ jestem w pracy ) przepraszam najwyżej oddzwonię.

 81. hallo,
  podaruje Accu-Chek Combo Spirit + Glukometr + Accuchek Flexlink +Reservuary do Insuliny . Wszystko wystarczy na przynajmniej pol roku.
  Podaruje rownierz Insuline Humalog 5x 100 mm. Wazna do Listopada 2017.

 82. Witam, jestem „szczęśliwym” użytkownikiem pompy PARADIGM 722, wcześniej 712. To już moja trzecia pompa przez 13 lat współpracy z firmą MINIMED. Niestety dochodzę do smutnych wniosków. W ostatnią niedzielę w środku nocy budzi mnie alarm „Błąd silnika”, pompa przechodzi w tryb przewijania jednak blokuje się i nie reaguje w żaden sposób. Przez 3 godziny walki z pompą przy jednoczesnych próbach dodzwonienia się na 24-godzinną pomoc techniczną nie udało mi się nic osiągnąć. Sytuacja była już kiepska, byłem już ponad 3 godziny bez kropli insuliny. Podjąłem ostatnią próbę dodzwonienia się na pomoc techniczną. W końcu łaskawie odbiera Pani z infolinii zadając tylko jedno pytanie: „czy pompa jest na gwarancji?”. Ja z przekonaniem odpowiadam, że tak bo informowany byłem, że gwarancja na silnik pompy jest dożywotnia i taki zapis też mam w instrukcji dostarczonej z pompą. Pani mnie szybko otrzeźwiła, mówiąc że owszem tak kiedyś było, ale firma zmieniła strategię rozwoju i jeżeli mam jakieś wątpliwości to prosi o kontakt z działem prawniczym z bezczelnym komentarzem „ale raczej nie ma pan teraz na to czasu” . No chciałem kobietę tam rozerwać na strzępy. Nawet nie próbowała mi w żaden sposób pomóc i się rozłączyła. To ma być 24-godzinna pomoc w nagłych sytuacjach!? Pojechałem na pogotowie, bo jakoś wizja wstrzykiwania sobie co godzinę po jednej jednostce humaloga z pena nie była wizją wymarzoną. I tu kolejna wspaniała niespodzianka. Na wstępie zostałem opierdzielony, że przyjechałem sam, a nie wezwałem karetki, a zaraz potem zostawiono mnie na ponad godzinę bez niczego. W końcu pojawiła się Pani doktor, która wypisała mi tylko receptę na insulinę długo działającą i zapytała, czy wiem gdzie wykupić o tej porze. Dramat, byłem już prawie 5 godzin bez insuliny. Ale w końcu się udało, mam insulinę, pena i jakoś się wyprostowałem do rana, aczkolwiek po 13 latach tylko na humalogu mogło być różnie. Ale wróćmy do MINIMEDa. Nad ranem zadzwoniłem do przedstawiciela, aby wymienić w trybie ekspresowym swoją pompę na nową. W całej firmie już jednak wszyscy wiedzieli, że moja pompa jest „uszkodzona” i od razu powiedziano mi, że nie ma mowy o żadnej wymianie tylko kupnie nowej pompy za całkowitą kwotę. Szok, co 4 lata zostawiam u nich kupę kasy, a nie dostaję absolutnie żadnej pomocy w sytuacji awaryjnej i nawet głupiego rabatu na kolejną pompę. Mało tego pompa PARADIGM722 po 8 latach jest droższa niż jak ją wprowadzali na rynek. Nie miałem jednak czasu na dyskusję i zamówiłem nową pompę. Z uwagi, że zależy mi na czasie zaproponowałem, że pojadę z gotówką w wyznaczone miejsce gdziekolwiek by to nie było i odbiorę ją osobiście. Odmówiono mi, bo są procedury, których nie mogą złamać. Procedury które trwają ponad tydzień. Gdyby nie to, że w zasadzie nie mają konkurencji nigdy bym nie podjął ponownej współpracy. Gratuluję firmie postawy. Rozumiem głównym celem korporacji jest chęć wzbogacenia się, ale do cholery działają w specyficznej branży, gdzie miło by było gdyby chociaż troszkę liczyli się z klientami – pacjentami, w szczególności, że w większości są to dzieciaki. Czekam na nową pompę, chociaż najpierw przed pompą dostanę jakąś chorą umowę. Po wszystkim mam zamiar iść do prawnika domagać się pełnego zwrotu zakupu.

 83. Witam może komu nie jest potrzebna i chce odsprzedac swoją pompe. Choruje od 10 lat i jakoś nie stać mnie na pompe. Wychowuje sama córkę i nie pracuje. Dziekuje pozdrawiam

 84. Kiedyś miałam Accu-Chek Spirit Combo – poprostu pompa marzenie
  Teraz mam Medtronick Veo – przekleństwo
  W accu-cheku używało się 1 urządzenia i wszystko było super, a teraz 3 i dalej jest źle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.