Pfizer zaprzestaje produkcji insuliny wziewnej Exubera

0
1998

ExuberaZnalazłem dziś na stronie Pfizer Inc sensacyjną wiadomość dla wszystkich diabetyków. Otóż Pfizer zaprzestaje produkcji i sprzedaży swojej insuliny wziewnej o nazwie Exubera.

Oficjalna informacja opublikowana na stronie mówi, że nie jest to spowodowane problemami medycznymi a tylko zbyt małą ilością pacjentów używających tego leku. Zalecają oni aby pacjenci używający insuliny wziewnej nie przerywali kuracji .

Insulina wziewna jest dużą nadzieją dla wszystkich osób z cukrzycą. Badania nad nią rozpoczęto w latach 30. XX wieku. Naukowcy uznali, że lek powinien zadziałać, jeśli pacjent będzie go wdychał. Płuca mają powierzchnię absorpcyjną równą ok. 100 mkw. Dlatego powinno w nich dojść do bezpośredniego kontaktu hormonu z krwią. Pierwszy skuteczny preparat po wielu próbach opracowano dopiero kilka lat temu.

W Polsce trwają badania kliniczne nad zarejestrowaniem tego leku o czym pisaliśmy w artykule: W Matce Polce wdychają insulinę

Nasuwa się teraz pytanie: Co z tymi wszystkimi osobami z cukrzycą które liczyły na spopularyzowanie insuliny wziewnej i obniżkę cen leku?

Pozdrawiam
Rafał

Źródło: Informacja prasowa o zaprzestaniu produkcji Exubera. , zdjęcie about.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.