Badania nad doustnymi preparatami insuliny w celu zapobiegania cukrzycy typu 1

0
1499

type-1-diabetes-trialnet.jpgTrwają międzynarodowe badania mające na celu ustalenie czy doustne preparaty insuliny są w stanie zapobiegać cukrzycy typu 1 u ludzi, którzy są obciążeni ryzykiem zachorowania. Ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 1 jest 15 razy większe u ludzi, w których rodzinie (krewni pierwszego oraz drugiego stopnia) występuje ten typ cukrzycy.

Badanie to (jedno z wielu z grupy Type 1 Diabetes TrialNet studies) będzie sprawdzało teorię, która mówi, że wprowadzenie insuliny do przewodu pokarmowego będzie pomagało zatrzymać ataki systemu odpornościowego na trzustkę oraz komórki produkujące insulinę.

Jak podaje komunikat prasowy (w języku angielskim) Szpitala w Toronto rekrutacja do badań będzie prowadzona przez 5 kolejnych lat.

Naukowcy szukają uczestników z całego świata. Osoby zakwalifikowane (w wieku od 3 do 45 lat, posiadający krewnych pierwszego lub drugiego stopnia chorujących na cukrzycę typu 1) będą mieć prawo do badania i obserwacji czy sami są obciążeni ryzykiem zachorowania. Osoby zainteresowane badaniem klinicznym proszone są o odwiedzenie strony Type 1 Diabetes TrialNet w celu zapoznania się z dalszymi informacjami (w języku angielskim).

Źródło: diabetes.about.com, zdjęcie: diabetestrialnet.org,

tłumaczenie: Monika Szurdyga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.