Co o cukrzycy pisaliśmy w 2009 roku?

1
117

Tradycyjnie koniec roku i początek następnego to czas podsumowań i planów na przyszłość. Nie inaczej jest na naszym blogu o cukrzycy i pompach insulinowych. Postanowiłem sprawdzić i podzielić się z Wami informacjami o tym, co najciekawszego zdarzyło się na tej stronie w 2009 roku.

Statystyki i liczby:

Zaczniemy od liczb, bo te zawsze dobrze wyglądają. Odwiedziło nas w 2009 roku ponad 166 000 czytelników – to dużo. Przeczytaliście prawie 500 000  stron. To bardzo dużo jak na blog! Co do pisania, to napisaliśmy z Moniką 30 artykułów, a Wy za to ponad 350 komentarzy!!! Cieszy nas bardzo tak duży odzew na to, co robimy. Dniem o największej liczbie odwiedzin w 2009 roku był 16 listopada, było ich 1882.

Najpopularniejsze artykuły:

Najpopularniejszymi artykułami okazały się te na podstawowe w życiu z cukrzycą terminy hipoglikemia i hiperglikemia. Oczywiście zaraz za nimi jest artykuł opisujący, jakie pompy insulinowe można kupić w Polsce. Przedstawiamy tam wszystkie znane nam pompy największych producentów: Medtronic, Roche i Sooil. Staramy się w tym stale uaktualnianym artykule (pochodzi pierwotnie z 2006 roku) zestawić krótkie opisy pomp insulinowych tak, aby nasi czytelnicy mieli je wszystkie w jednym miejscu. Kolejna wersja tego artykułu już pewnie w tym miesiącu, ponieważ Medtronic wprowadził nową pompę insulinową do sprzedaży: Paradigm Veo, a Roche prawdopodobnie w końcu w tym roku zakończy sprzedaż pompy D-Tron. Być może pojawi się w to miejsce jakaś nowa pompa? Plotki mówią o rozbudowanej wersji Accu-Check Spirit Combo, o czym donosił nam czytelnik w komentarzu.

Operacja przeszczepu komórek macierzystych jako terapia na cukrzycę
Wywiad z Arkiem Magdziarzem, jednym z pierwszych pacjentów, któremu przeszczepiono komórki macierzyste, wywoływał lawinę komentarzy.

Wyliczając dalej popularne tematy okazuje się, że alkohol jest tym, co Was interesuje. Stąd wysoka pozycja artykułu o alkoholu i cukrzycy. Inne problemy, których szukacie na blogu są opisane w artykule 10 mitów na temat cukrzycy, który również przygotowała Monika. Są w nim odpowiedzi na tak podstawowe pytania osób spotykających się problemem cukrzycy  jak to czy cukrzycą można się zarazić albo czy wywołuje ją jedzenie słodyczy.  Najbardziej komentowanym artykułem był wywiad z Arkiem, jednym z pierwszych pacjentów w Polsce, u którego przeszczep komórek macierzystych okazał się skuteczną terapią cukrzycy. Artykuł ten ma obecnie 72 komentarze!

Plany na 2010 rok:

W miarę wolnego czasu i zapału chcielibyśmy przerobić listę dyskusyjną na forum o cukrzycy, ale wymaga to dużego nakładu pracy. Zamierzamy też uruchomić regularny Newsletter. Cały czas szukamy nowych osób, które chciałyby pisać o cukrzycy lub tłumaczyć z angielskiego wartościowe artykuły.

To tyle podsumowania i planów, czekamy na Wasze opinie o blogu i o tym, o czym chcielibyście czytać na nim w 2010 roku.

Wszystkiego dobrego!

Rafał

1 KOMENTARZ

  1. Jako „poczatkujaca ” mama cukrzycowa zycze stronie pomyslnego rozwoju w Nowym Roku a jezeli szukacie osob do tlumaczenia artykułow z angielskiego to mysle,ze na miare wolnego czasu mogłabym czasami pomoc… zostawiam swoj mail dla kontaktu. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz