Program dla wszystkich diabetyków – Mój Komputerowy Dietetyk 2.0

4
3686

Jak ważna jest właściwie skomponowana dieta i jej przestrzeganie wie każda osoba z cukrzycą. Jednak pilnowanie jej na codzień jest rzeczą niezwykle skomplikowaną jeśli byśmy chcieli robić tylko z kartką, ołówkiem i wydrukowaną tabelą wymienników węglowodanowych. Z pomocą przychodzi nam tutaj polski program do komponowania, rejestracji i kontroli posiłków Mój Komputerowy Dietetyk. Właśnie autor przysłał emaila, że wyszła nowa wersja (2.0) tego programu która wnosi wiele zmian.

Najważniejsza z nich to fakt, że można pobrać ze strony autora i używać w pełni funkcjonalną wersję darmową!

Teraz trochę o samym programie Mój Komputerowy Dietetyk 2.0 pisze jego autor: Moim zdaniem jest on niezbędnym i niezastąpionym narzędziem dla osób stosujących modele żywienia oparte na kontroli zawartości w posiłkach takich parametrów jak: białka, tłuszcze, węglowodany, kalorie, wymiennik węglowodanowy, wymiennik białkowo-tłuszczowy. Nadaje się idealnie dla diabetyków, sportowców, osób z nadwagą lub stosujących 'Żywienie Optymalne’, dietę Montignac’a, dowolny typ diety odchudzającej opartej na kontroli kalorii w posiłkach, jak również diety lecznicze.

Dodatkowa możliwość rejestracji aktywności fizycznej i kontroli bilansu energetycznego jest bardzo atrakcyjna dla osób odchudzających się, a poręczny kalendarz wzbogacony jest o możliwość rejestracji wagi ciała.

Program Mój Komputerowy Dietetyk 2.0 oparty jest na modyfikowalnym zbiorze produktów z podana zawartości białka, tłuszczu, węglowodanów, WW, WBT i kalorii w 100 gramach produktu. Lista z zawartością prawie tysiąca artykułów jest dostarczana łącznie z programem, i można ją dowolnie rozszerzać uzupełniając według indywidualnych zapotrzebowań poprzez dopisywanie kolejnych produktów.

W parametrach systemu Mój Komputerowy Dietetyk 2.0 można wprowadzić założone dla siebie ograniczenia dziennego spożycia, program, podczas wprowadzania dziennego menu, na bieżąco wylicza sumy wprowadzonych pozycji i porównuje z zadanymi normami dziennymi. Wszystkie wprowadzone do systemu dzienne posiłki są zapamiętywane, istnieje więc naturalna możliwość przeglądania dotychczasowej historii żywienia, co jest szczególnie pomocne w przypadku konsultacji z lekarzem dietetykiem.

Zapraszam więc do pobrania darmowej wersji programu Mój Komputerowy Dietetyk 2.0 i podzielenia się swoimi opiniami na jego temat!

Rafał

Źródło: email od autora programu Mój Komputerowy Dietetyk 2.0

4 KOMENTARZE

  1. „Jak ważna jest właściwie skomponowana dieta i jej przestrzeganie wie każda osoba z cukrzycą.”
    ]
    Bzdura, ja nie komponuję żadnej diety, odżytwiam się zdrowo i to wszystko i mam satysfakcjonujące wyniki..ile razy będą nam wciskać kolejny kit i mylić cukrzycę typu 2 z typem 1…

  2. Powiem wam szczerze że z ciekawości zainstalowałam sobie ten program i wielkim niedopatrzeniem jest brak umieszczenia wagi produktów przy tabeli, albo tego nie zauważyłam. Chyba, że autor programu zakłada iż każdy produkt przeliczony został wg masy 100 gram, ale i tak coś mi się nie zgadza…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.