Wszystkiego naj… dla Słodkich!

0
1898

moje życzenia dla SłodkichI to właśnie dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Dzień ten został ustanowiony przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (International Diabetes Federation IDF) w 1991 roku i od tego czasu z roku na rok nabiera on coraz większego rozmachu.

Pamiętam, że chyba 13 lat temu 14-go listopada siedziałam sobie ze znajomymi w knajpie, kiedy z radia dobiegł mnie komunikat o Światowym Dniu Walki z Cukrzycą. Gadali i gadali, a ja nie mogłam tego słuchać. Wyszłam…

Dziś nie jestem już tak zbuntowana i na „nie”. Wiem, że nie ma co ukrywać choroby, bo w taki sposób człowiek sam siebie pogrąża. Czasami potrzebna jest pomoc. Zasłabnięcie w miejscu publicznym może się skończyć na … izbie wytrzeźwień, bo niski cukier brany jest za „stan upojenia alkoholowego”. W takim przypadku sprawdza się bransoletka z napisem: „CHORUJĘ NA CUKRZYCĘ, PODAJ MI COŚ SŁODKIEGO I WEZWIJ POGOTOWIE”. Dostałam taką bransoletkę w zeszłym tygodniu w szpitalu, do którego dotarłam z cukrem 30… Wstyd, wiem.

Chciałam się z Wami podzielić dwoma linkami:

Akcja protestacyjna na rzecz dzieci chorych na cukrzycę w Poznaniu

oraz Rezolucja ONZ w sprawie Cukrzycy

14.11.2007 to w zasadzie pierwszy rok, kiedy świadomie myślę o mojej cukrzycy. Zapamiętam ten dzień również z innego powodu: tak się jakoś poskładało, że właśnie dzisiaj jadę podpisać umowę o pracę z nową firmą!

Słodcy, optymizmu i dużo, dużo normalności!

Monika Szurdyga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.