Szkolenie „Żyć aktywnie z cukrzycą”

2
2038
cukrzyca aktywność szkolenie
Jak jest ważna aktywność fizyczna u osób z cukrzycą nie trzeba nikogo przekonywać. Treraz można sobie pomóc biorąc udział w bezpłatnym szkoleniu.

cukrzyca aktywność szkolenie
Jak jest ważna aktywność fizyczna u osób z cukrzycą nie trzeba nikogo przekonywać. Teraz można sobie pomóc biorąc udział w bezpłatnym szkoleniu.

Jak ważna jest aktywność fizyczna u osób z cukrzycą pisaliśmy parę razy. Wielokrotnie też wspominaliśmy o naszym Mistrzu Olimpijskim Michale Jelińskim który normalnie żyje z cukrzycą, trenuje i co najważniejsze wygrywa! Był też artykuł o konferencji  w Parlamencie Europejskim: Cukrzyca i sport którego autorka, nasza czytelniczka Kasia Tupaczewska postanowiła ruszyć z kolejną inicjatywą związaną z cukrzycą i sportem. Mianowicie otworzyła stronę internetową edu-cukrzyca.pl oraz organizuje bezpłatne szkolenie na które w jej imieniu zapraszam.

Szkolenie „Żyć aktywnie z cukrzycą”

24 kwietnia 2010, Warszawa

Sport to zdrowie. Ale cukrzyca i sport? Jak to połączyć? Jak uniknąć wahań cukru po wysiłku fizycznym? O tym i o wielu innych rzeczach rozmawiać będziemy na BEZPŁATNYM SZKOLENIU

Podczas szkolenia prowadzonego przez dr hab. Ewę Pańkowską i Katarzynę Tupaczewską – psychologa, a zarazem cukrzyka od 23 lat, poznamy teorię i praktykę funkcjonowania z cukrzycą w wysiłku fizycznym. Dowiemy się, jak wysiłek wpływa na organizm osoby z cukrzycą, jak najlepiej przygotować się do uprawiania sportu i jak unikać stanów zagrażających bezpieczeństwu utrzymując prawidłową kontrolę glikemii w czasie dni związanych z aktywnością fizyczną.

Przede wszystkim, będziemy się jednak dzielić własnymi doświadczeniami i z nich wyciągać wnioski. Postaramy się stworzyć szkic „przewodnika diabetologicznego” dla większości rodzajów dyscyplin sportowych, także tych mniej  popularnych – m. in. nart biegowych, żeglarstwa czy nurkowania.

W ramach szkolenia zdobyta wiedza zostanie praktycznie zastosowana podczas wspólnego spaceru.

Partnerami szkolenia są firmy Roche Diagnostics Polska i Novo Nordisk.

Zgłoszenia i więcej informacji – także na temat samego projektu Edu-cukrzyca – na stronie www.edu-cukrzyca.pl oraz pod adresem e-mailowym: info@edu-cukrzyca.pl

2 KOMENTARZE

  1. Witam serdecznie,
    nie urywam,ze nie sa Panstwo jedyna „instytuacja” do torej pisze… Bardzo mi zalezy na Panstwa pomocy…. atualnie mieszkamw Anglii,nie jestem pod opieka learska,mam 21 lat,choruje na cukrzyce od 7 roku zycia. Zaszlamw ciaze,nie jest onna jedna planowana,lekarz mowi,ze jdynym wyjsciem jest usuniecie ciazy gdyz wystepuje olbrzymie ryzyko… od 4lat moje wynii sa bardzo wysokie,przekraczaja wszelka norme. nie potrafie ich uregulowac a w przyszlosci chcialabym miec dziecko..nie wiem od czego zaczac,nie wiem co zrobic aby miec bardzo dobre wyniki…. bardzo prosze o pomoc bo ja juz tak dluzej nie moge ;(
    Z powazaniem
    Monika

  2. Witaj Moniko,
    Co to znaczy, że cukier jest poza wszelkimi normami? Czyli jaką masz średnią, lub hemoglobinę glikowaną? Jakiej używasz insuliny? Moim zdaniem ciąży nie trzeba usuwać, trzeba tylko szybko wyregulować cukier. Czy wiesz co to jest FIT? jakie są twoje posiłki i czy umiesz je policzyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.