Trzeci numer „Active – Ciesz się życiem!”

0
76

Active- Ciesz się życiem!Już niedługo pojawi się czwarty numer tegorocznego kwartalnika „Active – Ciesz się życiem!”, ale na razie możemy poczytać numer trzeci. A co w nim?

Przede wszystkim wywiad z POMPIARZEM – Miśkiem, czyli Michałem Burdzińskim, który od dawna zajmuje się wyszukiwaniem gorących newsów na temat cukrzycy dla pompiarzy.pl. Dzięki lekturze Active’a poznajemy Miśka jeszcze lepiej. Opowiada on o początkach swojej choroby, wielkiej pasji sportowej, studiach na AWFie („nierealnych” dla cukrzyka…?) i miłości.

Oprócz Miśka „Active” przedstawia innego młodego człowieka – Maćka Głowackiego, który nie wyobraża sobie życia bez roweru oraz gór. On także choruje na cukrzycę i mimo tego, jest bardzo aktywną i radosną osobą. Tak samo jak Aida Turturro, która oprócz cukrzycy cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów, lecz nie przeszkadza jej to pojawiać się tak na małym, jak i dużym (amerykańskim) ekranie.

Te 3 historie napawają optymizmem młode osoby, bo pokazują, że cukrzyca nie zamyka żadnych drzwi. Również rodzice małych cukiereczków znajdą tu słowa otuchy, czytając opowieść mamy 8-letniej Marysi chorej na cukrzycę dopiero od roku.

Jak zwykle psycholog Jacek Santorski udziela cennych wskazówek (tym razem o odpoczywaniu po wakacjach), a Kurt Scheller poleca „Dania z listkiem w tle” (każde danie ma opracowaną wartość energetyczną wg specjalistki z Instytutu Żywności i Żywienia).

Poza tym trzeci numer „Active’a” to jak zwykle dawka kultury, informacji, nowinek. Mnie najbardziej zainteresował cukier w płynie „Wellion”, który jest remedium na hipoglikemię (nawet jeśli się już straci przytomność, osoba pomagająca może nim posmarować wewnętrzną stronę policzków, a 1 WW z 1 saszetki wchłonie się od razu).

Jurek Kangurek wraca do szkoły i ma oczywiście nowe konkursy z nagrodami. Redakcja zachęca czytelników do lektury oraz dzielenia się opiniami na temat kwartalnika „Active” (i tu także nagrody!).

Active- Ciesz się życiem!Dla zainteresowanych prenumeratą:

„Active – Ciesz się życiem!”

ul. Genewska 18,

03-940 Warszawa

Tel/fax: 022 617 93 23 oraz 022 617 93 86.

Monika Szurdyga

Dodaj komentarz