Kolejny numer kwartalnika „Active – Ciesz się życiem!”

0
3345

Active - Ciesz się życiem!W kwartalniku „Active” zmieniła się redaktor naczelna (Joanna Fijałkowska), ale optymizm i pozytywny nastrój w piśmie jest wciąż niezmienny. Przekonacie się sami, biorąc do rąk pierwszy w tym roku numer Active’a. A co w nim?

Przede wszystkim wywiad z dr Agnieszką Nowak-Musiej oraz Pawłem Musiejem – pomysłodawcami oraz organizatorami „Szkoły dla słodkich”. To pierwsza w Polsce tego typu placówka, której celem jest szkolenie diabetyków, pokazanie, że z cukrzycą można żyć zupełnie normalnie.

W cyklu „pamiętnik” opowieść Piotra Sumara o 15 latach życia z cukrzycą syna, który zachorował mając zaledwie 3 lata.

„Poduchy na wiosnę” to zachęta do aktywności fizycznej z użyciem … poduszkowca. A ciekawym miejscem do odwiedzenia to polecana w tym numerze Active’a słowacka Tatralandia – największy wodny ośrodek rozrywki i wypoczynku.

W tym numerze możemy przeczytać aż o dwóch słynnych osobach z cukrzycą. Pierwszą z nich jest nieżyjąca już Shirley Horn („Ostatnia mistrzyni ballady”), drugą 24-letni koszykarz Adam Morrison („Moja nowa dyscyplina”), którego cukrzyca zmobilizowała do walki o swoje sportowe marzenia.

Psycholog Jacek Santorski przekonuje, że mamy w sobie pokłady energii aż na 120 lat i podpowiada jak ją właściwie wykorzystać.

Znajdziemy tu także artykuł „Psy, które ratują życie”, czyli potwierdzenie mojej osobistej tezy, że istnieje szansa, aby wyszkolić psa w taki sposób, żeby potrafił ostrzegać diabetyka przed zbliżającym się niedocukrzeniem.

Dla dzieci Jurek Kangurek z przyjaciółmi tym razem wita wiosnę, a dla smakoszy Kurt Scheller poleca lekkostrawne i proste do przyrządzenia pyszności z obliczonymi przez dietetyka wymiennikami węglowodanowymi oraz białkowo-tłuszczowymi.

Poza tym wiele ciekawostek, nowinek oraz oczywiście nagrody dla czytelników. Zachęcam do lektury!

Monika Szurdyga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.